"Вирівняти криву": в Ірландії через коронавірус оголосили жорсткий карантин

"Вирівняти криву": в Ірландії через коронавірус оголосили жорсткий карантин

Фото: Associated Press

Ірландцям заборонили збиратися у групи з понад чотирьох осіб.

На тлі спалаху нової коронавірусної інфекції, увечері вівторока, 24 березня, в Ірландії оголосили нові карантинні обмеженні, які діятимуть щонайменше до 19 квітня.

Мешканців країни попросили залишатися вдома та виходити на вулицю лише у разі потреби. Зокрема, за продуктами, медикаментами, або ж для спортивних занять, повідомляє The Irish Times.

Відтепер ірландці повинні працювати вдома, за винятком випадків, у яких перейти на дистанційний режим роботи неможливо. 

"Ми вважаємо, що нам потрібно зробити більше, щоб вирівняти криву. Люди повинні залишатися вдома, якщо це можливо - це найкращий спосіб уповільнити вірус", - заявив прем'єр-міністр країни Лео Варадкар.

Посадовець додав, що усі заклади харчування повинні зачинитися. Їм дозволять організувати безконтактну доставку. Окрім того, у країні закриваються усі театри, клуби, спортзали, салони краси та бібліотеки. Масові заходи скасовуються.

Він зауважив, що лікування від COVID-19 в усіх медзакладах країни, включно з приватними, буде безкоштовним. Виплати для людей, які через пандемію коронавірусу втратили роботу, збільшаться до 350 євро. Уряд оплачуватиме 70% зарплатні, тоді як роботодавець - 30%. 

Окрім того, для людини, хворої на нову коронавірусну інфекцію, а також для членів її сім'ї, які вимушено повинні будуть самоізолюватися, передбачена щотижнева допомога у розмірі 350 євро. 

Щонайменше до 19 квітня вихованці дитсадків, школярі та студенти залишатимуться на карантині. 

Загалом від початку спалаху на COVID-19 в Ірландії захворіли 1 329 людей. Семеро з них загинули, а п'ятеро одужали та виписалися з медзакладів. 

Як повідомлялося, у Великій Британії повідомили про впровадження більш жорстких карантинних заходів. Протягом наступних трьох тижнів людям буде дозволено збиратися у групи лише до двох людей. Виходити на вулицю вони повинні за наявності поважної причини. Порушників штрафуватимуть, а масові зібрання розганятимуть.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація