В аптеках з'явилися експрестести на коронавірус: чи варто їх купувати

В аптеках з'явилися експрестести на коронавірус: чи варто їх купувати

Фото: Associated Press

В аптеки їх завезли на початку квітня.

Окрім, масок та дезінфекторів, в аптечні мережі по всій Україні завезли швидкі тест-системи на коронавірус. Їх продають без рецепта, придбати може будь-хто. Вартість одного експрестесту — 445 гривень. Проте інфекціоністи закликають не робити тести самостійно, адже ніхто не гарантує вам якості такого тестування. Чи варто витрачати гроші, в сюжеті ТСН 19:30.

Експрестести на коронавірус в наявності. Про це інформують ще при вході в аптеку. В аптеки їх завезли на початку квітня.

"Люди запитують, у кого є можливість — купують. Не можу сказати, що це аншлаг, але купують. Я знаю, що в приватних клініках вони набагато дорожчі, ніж в аптеках", — каже завідувачка аптеки.

Тести сертифіковані, українського виробництва. Їх продали вже понад 100 тисяч в медзаклади та аптечні мережі по всій Україні. Виробник запевняє, що перш ніж постачати в аптеки, їх протестували в Олександрівській лікарні на пацієнтах, у яких вже був діагностований COVID-19. Тоді результати збіглися. Швидкі тести реагують на антитіла, які виробляються у крові людини, як реакція на вірус.

В аптеці додають, що робити їх можна вже на п'ятий день після перших симптомів недуги. Для тесту потрібна ваша кров.

Проте лікарі закликають не проводити тестування самостійно. Адже для цього треба мати навички забору крові та вміти працювати зі швидкими тестами. Некоректне тестування покаже неправильний результат. Сам виробник знімає з себе відповідальність і рекомендує тести робити в медичних закладах.

"Їх можна вільно купувати, але ці тести призначені для професійного використання і це зазначено в нашій інструкції, тому наполегливо рекомендуємо тим, хто їх купив, звернутись до сімейного лікаря". — кажуть в компанії.

Тест-системи на коронавірус в українських аптеках: чи варто витрачати гроші

Тест-системи на коронавірус в українських аптеках: чи варто витрачати гроші

За протоколом сімейні лікарі консультують телефоном, працюють онлайн і навіть проводять відеоконсультації, аби лише потенційно хворий на коронавірус не розносив хворобу. Якщо сімейний лікар визначить необхідність, до інфікованого бригада приїде додому.

У тому, що експрестестам не варто довіряти, зокрема, виробництва Китаю, переконались в Носівський лікарні. Першого квітня до них потрапив пацієнт з ознаками коронавірусу. Йому одразу ж зробити експрестест — результат був негативний. За три доби цей пацієнт знову був у лікарні, тоді діагноз підтвердився при повторному тестуванні.

До результатів таких тестів слід ставитися обережно, оскільки точність цих тестів набагато нижча від заявлених виробниками. Медики зі всього світу фіксували, що вже при наявності коронавірусу, експрестест не раз давав негативний результат. Під сумнів якість такого тестування ставлять і українські медики.

Кореспондентка ТСН Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація