За словами медика, на УЗД можна краще побачити стан легенів.
Комп`ютерну томографію легенів у разі коронавірусу потрібно робити лише за призначенням лікаря. До того ж, опромінення в 35 разів більше, ніж під час рентгену.
Про це розповіла в інтерв'ю "Главкому" лікарка київської лікарні №4 Тетяна Мостепан.
"Це масова істерія, коли всі біжать робити. КТ не лікує. Більше того, якщо в перші дні зробити, то там все буде добре. КТ показана у разі певного перебігу хвороби десь на 7-10 день", - пояснила вона.
Лікарка додала, що допустима доза – два КТ в рік. "Це те, що вважається безпечним. Ні в якому разі бігти на КТ не можна. Захворів – ізоляція, подзвони лікарю. На 8-9 день починається погіршення і якщо тоді ще раз робили КТ, то дехто знепритомнював", - сказала Мостепан.
У її лікарні майже всім пацієнтам проводять УЗД-діагностику. Вже 9 місяців медики саме так дивляться на стан легенів. "На початку наші спеціалісти УЗД порівнювали свої результати з результатами КТ, все зважували, а потім написали статтю і відправили німцям на рецензію. Тепер ми навіть стверджуємо, що на УЗД (у нас апарати експертного класу) навіть краще бачимо легені, ніж на КТ. Переваги в тому, що можна часто дивитися легені тяжких пацієнтів, які лежать в реанімації, а тому їх не бажано турбувати, щоб везти на КТ. Вважаю також, що можна спостерігати за динамікою, бачити відгук на лікування", - розповіла вона.
Тетяна Мостепан додала, що УЗД абсолютно не шкодить.