УЗД чи КТ легенів: лікарка розповіла, що краще робити у разі коронавірусу

УЗД чи КТ легенів: лікарка розповіла, що краще робити у разі коронавірусу

Фото: Associated Press

За словами медика, на УЗД можна краще побачити стан легенів.

Комп`ютерну томографію легенів у разі коронавірусу потрібно робити лише за призначенням лікаря. До того ж, опромінення в 35 разів більше, ніж під час рентгену.

Про це розповіла в інтерв'ю "Главкому" лікарка київської лікарні №4 Тетяна Мостепан.

"Це масова істерія, коли всі біжать робити. КТ не лікує. Більше того, якщо в перші дні зробити, то там все буде добре. КТ показана у разі певного перебігу хвороби десь на 7-10 день", - пояснила вона.

Лікарка додала, що допустима доза – два КТ в рік. "Це те, що вважається безпечним. Ні в якому разі бігти на КТ не можна. Захворів – ізоляція, подзвони лікарю. На 8-9 день починається погіршення і якщо тоді ще раз робили КТ, то дехто знепритомнював", - сказала Мостепан.

У її лікарні майже всім пацієнтам проводять УЗД-діагностику. Вже 9 місяців медики саме так дивляться на стан легенів. "На початку наші спеціалісти УЗД порівнювали свої результати з результатами КТ, все зважували, а потім написали статтю і  відправили німцям на рецензію. Тепер ми навіть стверджуємо, що на УЗД (у нас апарати експертного класу) навіть краще  бачимо легені, ніж на КТ. Переваги в тому, що можна часто дивитися легені тяжких пацієнтів, які лежать  в реанімації, а тому їх не бажано турбувати, щоб везти на КТ. Вважаю  також, що можна спостерігати за динамікою, бачити відгук на лікування", - розповіла вона.

Тетяна Мостепан додала, що УЗД абсолютно не шкодить.

Повʼязані теми:

Наступна публікація