Ускладнення виникають у кожного другого: вчені розповіли, як коронавірус знищує здоров'я

Ускладнення виникають у кожного другого: вчені розповіли, як коронавірус знищує здоров'я

Фото: Associated Press

Наслідки коронавірусу є навіть у молоді.

Найчастіше під час коронавірусу у пацієнтів виникають ускладнення, пов'язані із нирками, серцем і легенями. Такого висновку дійшли вчені, які проаналізували дані про понад 70 тисячах пацієнтів із 302 лікарень Великої Британії.

Про це пише журнал The Lancet.

Так, за висновком вчених, після COVID-19 понад у половині випадків (а якщо точніше - у 36 367 осіб) розвинулися ускладнення - від одного до одразу декількох. Найчастіше ускладнення після зараження виникали у людей від 60 років, але важко хворіла навіть молодь і ті, у кого не було хронічних захворювань.

Як повідомив британський професор Івен Гаррісон, ускладнення можуть торкнутися будь-якого органу, але особливо часто страждають нирки, серце і легені. Учений додав, що у багатьох пацієнтів з ускладненнями після виписки з лікарні стан здоров'я погіршився, а у деяких ще будуть довгострокові наслідки.

Найбільш поширеними діагнозами після коронавірусу виявилися гостре пошкодження нирок, гострий респіраторний дистрес-синдром, пошкодження печінки, анемія і серцева аритмія. Серед начастіших ускладнень:

  • ниркові - 24%,
  • респіраторні - 18%,
  • системні - 16%,
  • серцево-судинні ускладнення - 12%,
  • неврологічні - 4%,
  • шлунково-кишкові та печінкові - менше 1%.

У статті зауважується, що частота гострого пошкодження нирок збільшується з віком і найчастіше зустрічається у пацієнтів у віці від 60 до 90 років. Крім того, чоловіки більш схильні до ризику.

"Ускладнення були вище у чоловіків порівняно з жінками, і у чоловіків була більш висока ймовірність ускладнень, ніж у жінок, причому чоловіки старше 60 років були найбільш імовірною групою, у якій було хоча б одне ускладнення", - йдеться у результатах дослідження.

Дослідники наголошують, що відмова багатьох людей у молодому віці від вакцинації - недалекоглядне рішення. Адже негативні наслідки перенесеного коронавірусу можуть зберігатися тривалий час.

Нагадаємо, дослідники, що розробляють вакцину AstraZeneca, виявили біомаркери, які можуть допомогти передбачити рівень захисту імунної системи після вакцинації.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація