Ускладнення коронавірусу з'являються з другого тижня хвороби: лікарка назвала симптоми

Ускладнення коронавірусу з'являються з другого тижня хвороби: лікарка назвала симптоми

Фото: pixabay.com

Якщо виникла задуха, це здебільшого свідчить про велику площу ураження легень.

У Запорізькій області побільшало пацієнтів з важким перебігом коронавірусної інфекції. Так, у Пологівській БЛІЛ майже всі хворі на COVID-19 потребують кисневої підтримки, інтенсивного лікування, постійного моніторингу показників та стану.

Про це розповіла завідувачка інфекційногом відділення Пологівської БЛІЛ Юлія Будило, пише "Районка".

"Пацієнти почали надходити більш складні, зі складною супутньою патологією (онкологія, декомпенсований цукровий діабет, важка гіпертонія, ожиріння, серцево-судинна патологія), що значно ускладнює та подовжує перебіг хвороби, впливає на розвиток ускладнень, подовжує реабілітацію", — розповідає лікарка.

За її словами, ускладнення коронавірусу, як правило, з'являються з другого тижня захворювання.

"Початок може бути з невисокої температури, але дуже вираженої слабкості та втоми, болю у м'язах, суглобах та інтенсивного головного болю. Порушення смаку та нюху різного ступеню, можлива відраза до їжі, несприйняття смаків та запахів, а ще нудота, блювота та діарея. Кашель може бути відсутнім навіть при наявній пневмонії. Але якщо він є, то дуже інтенсивний, сухий, затяжний. Якщо з'явилася задуха, це свідчить про велику площу ураження легень та/або загострення хронічної хвороби легень", — каже Юлія Будило.

За її словами, реабілітація пацієнтів, які подолали коронавірус, також дуже тривала: "Слабкість, кашель і задуха турбують довгий час".

"У багатьох пацієнтів залишаються фіброзні зміни в легенях, що назавжди змінює якість життя", - додала лікарка.

Нагадаємо, в Одесі чоловіка, інфікованого коронавірусом, не прийняли в декількох опорних лікарнях міста. Там не було вільних місць для хворого на COVID-19.  

Життя після коронавірусу: що робити тим, хто перехворів на COVID-19

Життя після коронавірусу: що робити тим, хто перехворів на COVID-19

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація