"Усі прибули з-за кордону": Китай повідомив про пів сотні нових випадків коронавірусу

"Усі прибули з-за кордону": Китай повідомив про пів сотні нових випадків коронавірусу

Фото: Associated Press

За добу в КНР від COVID-19 померли троє пацієнтів.

У суботу, 28 березня, материковий Китай повідомив про ще 54 інфікованих COVID-19.

В країні не виявили жодного випаку локального зараження, усі новоспечені пацієнти нещодавно прибули з-за кордону. Про це повідомляє CNBC.

Також за добу в епіцентрі спалаху провінції Хубей від нової коронавірусної інфекції загинули троє людей. 

За даними Міністерства закордонних справ Китаю, усім іноземним громадянам, навіть власникам посвідки на проживання, від суботи, 28 березня, тимчасово заборонено в'їзд до КНР. Дію безвізового транзиту також призупиняють.

Водночас, заяви на отримання віз зможуть залишити іноземці, які хочуть потрапити до країни з метою "економічної, торговельної, наукової або технологічної діяльності, чи для нагальних гуманітарних потреб".

Загалом від початку спалаху в Китаї на COVID-19 захворіли 81 394 людини. 3 295 з них померли, а 75 тисяч одужали та виписалися з медзакладів. Як повідомлялося, Китай опустився на третє місце за кількістю інфікованих коронавірусом.

Нагадаємо, що після двох місяців суворого карантину Китай повертається до нормального життя. У провінції Хубей, яка була епіцентром спалаху коронавірусу, влада зняла частину обмежень 25 березня. Що відбувається у відомому на весь світ місті Ухань - дивіться у сюжеті ТСН.ua

Після двох місяців суворого карантину провінція Хубей повертається до звичного життя

Після двох місяців суворого карантину провінція Хубей повертається до звичного життя

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація