"Усе село плаче й тужить": подробиці смерті від коронавірусу сім'ї лікаря з Вінниці

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
63к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Усе село плаче й тужить": подробиці смерті від коронавірусу сім'ї лікаря з Вінниці

Фото: www.obozrevatel.com

Друзі та односельчани досі не можуть повірити в смерть лікаря Віктора Колодька та його рідних.

Сьогодні, 29 жовтня, в селі Капустяни Вінницької області поховають 58-річного лікаря Віктора Колодька. Внаслідок ускладнень від коронавірусу спершу померла його 92-річна мама, потім — брат, а через тиждень і сам завідувач поліклініки Вінницької обласної лікарні ім. Пирогова Віктор Колодько. Колеги медика кажуть, що у Віктора Колодька не було супутніх захворювань і він займався спортом. Утім, коли він звернувся в лікарню, то вже мав 65% уражених легень, пише OBOZREVATEL.

Директор обласної лікарні Олександр Жупанов розповів, що Колодько був великим професіоналом, лікарем-неврологом.

"Він консультував усю нашу лікарню. Хоч лікарі і мають захист, але все одно заразитися вірусом можливо. Де він підхопив його, ніхто не знає. Він лікувався з перших же днів хвороби, консультувався з інфекціоністом. Але тоді вже була важко хворою його літня мама, він як лікар розумів, що вона найближчим часом помре. Тому відразу лягти в лікарню не міг", – зазначив медик.

Фото: www.obozrevatel.com

Згодом Віктор Колодько дізнався, що коронавірус вразив його легені.

"Це дуже підступна хвороба, вона вражає судини, тромбуючи їх. Він ліг у стаціонар, його стан погіршився. Тоді в лікарні вже був брат. Спершу брат одужував, і всі думали, що він вилікується. Але йому стало різко погано – і він помер. Для Віктора зробили все, що могли, навіть більше. Друзі дістали для нього ліки, яких ще немає в Україні, але й вони не допомогли. Він помер", – поділився Олександр Жупанов.

Смерть медика стала несподіванкою для його знайомих. За їхніми словами, він лікар постійно підтримував форму, ходив до залу, а ще з молодості грав у футбол.

"Коли ми організували збірну з футболу серед лікарів, він приєднався до нас. У нас була команда ветеранів, туди входять ті, кому більше за 45 років. П'ять років тому ми всі разом поїхали в Америку, у Лос-Анджелес, там проходив Чемпіонат світу з футболу серед команд медиків. І ми стали чемпіонами, тоді з нами грав і Віктор Колодько", – розповів капітан цієї команди, лікар Олег Щеглов.

Фото: www.obozrevatel.com

Він теж не може повірити в те, що Віктора не стало. "Увесь день у мене перед очима. Я повірити в це не можу! Він чудовий організатор, був главою профспілки лікарні, очолив поліклініку. Думаю, він просто за собою дещо не додивився. Тоді була хвора мама, потім – його брат. Й обома похоронами Віктор займався сам. Недооцінив свій стан. Кажуть, усе в нього почалося зі звичайного покашлювання. До лікарні він уже надійшов, коли 65% легень було вражено", – зазначив Щеглов.

У селі Капустяни, звідки родом Віктор Колодько, люди теж дуже засмучені звісткою про його смерть.

"Ви розумієте, він давно поїхав від нас, поїхав учитися до медінституту, потім працював у районі, потім – у Вінниці. Але він ні на день не забував про своїх односельців. Він знав нас тут усіх від малого до великого. Якщо хтось у селі хворів, то збирався і їхав до "нашого лікаря" до Вінниці. Віктор обов'язково вислуховував і скеровував людину на обстеження й лікування", – розповідає місцева жителька Юлія Дубок.

Тут же в селі жила й мама лікаря, батько вже давно помер.

"Зараз хочеться вийти в поле і почати кричати, щоб якось виплеснути горе. Усе село плаче й тужить. Стільки людей сьогодні телефонували й плакали через смерть лікаря", – говорить Юлія Дубок.

Фото: www.obozrevatel.com

У брата Віктора були проблеми із серцем, раніше він переніс операцію із шунтування. А коли дізнався про смерть мами, то його стан різко погіршився.

Як ми повідомляли раніше, у Віктора Колодька залишилась донька

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
63к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація