"Усе починається з ідеї": Степанов розповів про розробку української вакцини і назвав терміни її появи

Дата публікації
Перегляди
2752
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Усе починається з ідеї": Степанов розповів про розробку української вакцини і назвав терміни її появи

Фото: Pexels

Вакцина спочатку має пройти три етапи досліджень.

Українська вакцина від коронавірусу може з'явитися за рік після проведення усіх необхідних досліджень. Попередні її дослідження проводилися в іноземних лабораторіях і вони показали високий результат.

Про це в інтерв’ю ТСН.ua сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Зі слів Степанова, в Україні дійсно і без спекуляцій є кандидат на розробку вакцини проти коронавірусу. Міністр стверджує, що протягом шести місяців вітчизняні вчені, українці, проводили доклінічне дослідження. Вони підібрали відповідний антиген, на якому потім будували доклінічне дослідження.

"Ці доклінічні дослідження вони проводили у лабораторіях, які розташовані в інших країнах. Це лабораторії 3 рівня захисту, в Україні їх немає. Чому ми так радіємо? Увесь доклінічний спектр досліджень вони провели і отримали дуже гарний результат", - сказав Степанов.

Голова МОЗ уточнив, що дослідження проводилися у Туреччині, Франції, останнє було в Техаському університеті, де була досягнута нейтралізація вірусу. А, більш легку операцію, наприклад, виділення антигену вони проводили в Україні. 

"Нейтралізація вірусу – це чітку розуміння, що антитіла, які виробляються через антиген, повністю вбивають вірус. Це достатньо кропітка робота. Усе починається з ідеї. Це було у квітні: молодим нашим хлопцям прийшла ідея: давайте спробуємо застосувати такий антиген. І потім вже почали робити. Порівнювала антитіла, які виробляються за цього антигену, з антитілами, які є в організмі перехворілих людей за два-три місяці після хвороби. Отримали 100% схожість. Більше того: цей кандидат на вакцину відрізняється від решти методів розробки. Там є векторні вакцини – у нас зовсім інше", - висловився Степанов.

Також очільник МОЗ висловив упевненість, що наступний процес розробки вакцини буде проходити в Україні. Він стверджує, що в державі є підприємства, які здатні виготовити вакцину.

"Зараз вони будуть підбиратися, може треба буде десь докупити обладнання. До цього ще треба пройти шлях: перевірити на токсичність цей антиген,  потім виготовити 100 тисяч доз вакцини, і починати клінічне випробування. Розробники вважають, що аби перейти до цього треба два-три місяці. Клінічні випробування це перша, друга третя стадії", - пояснив Степанов.

Загалом, на думку голови МОЗ, на всю процедуру клінічних випробувань потрібно буде рік. 

"Я вважаю, що ми здатні все це робити і в нас є можливості. Зрозуміло, це треба фінансувати. Є те, що треба фінансувати з боку держави, є те, що треба просто закуповувати, робити держзамовлення. Якщо держава заявляє, що ми будемо купувати українське – тільки розробіть, то фарм-підприємства готові", - сказав він.

Водночас, Степанов зауважив, що до оголошення незалежності, Україна виробляла п’ять чи шість вакцин, а тому, щоб відновити це треба збудувати лабораторії. У планах МОЗ, зокрема, провести реконструкцію в Інституті вакцини, відновити лабораторії 3 рівня захисту, збільшити кількість лабораторій 2 рівня захисту.

"Ми на наступний рік закладаємо кошти в бюджеті. Це відновлення українського виробництва вакцин ми з президентом обговорили ще два чи три місяці тому, і почали рухатися в цьому напрямку", - підсумував Степанов. 

Повну версію інтерв’ю міністра охорони здоров'я Максима Степанова про локдаун, ситуацію у лікарнях і медичне сортування пацієнтів читайте за цим посиланням.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2752
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація