Уряд схвалив нові штрафи для українців за порушення самоізоляції

Уряд схвалив нові штрафи для українців за порушення самоізоляції

Фото: УНІАН

Рішення тепер має ухвалити Рада.

Кабмін схвалив законопроєкт, який передбачає штафи за порушення самоізоляції та обсервації. Розмір штрафів пропонується встановити до 8500 грн.

Відповідне рішення ухвалив уряд на засіданні 23 грудня.

Тепер проєкт закону розглядатиме Верховна Рада, у разі схвалення, порушення самоізоляції в Україні буде каратися штрафом у розмірі від двохсот до п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Зазначимо, що це 3400-8500 гривень.

"Порушення особою порядку обов’язкової самоізоляції, обсервації, запроваджених у рішенні про встановлення карантину, якщо це не призвело до поширення особливо небезпечної хвороби, тягне за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", — сказано в тексті документа.

Нагадаємо, раніше українців, які порушували правила карантину карали штрафом від 17 тисяч до 34 тисяч гривень, а посадовців -— від 34 тисяч гривень до 170 тисяч гривень. За самоізоляцією українців стежили за допомогою застосунку "Дій вдома".

Як відомо, уряд 9 грудня ухвалив рішення про запровадження в Україні локдауну від 8 до 24 січня 2021 року та продовження карантину "помаранчевої" зони і режиму надзвичайної ситуації, які діють і зараз, до 28 лютого. Повний перелік заборон і дозволів під час локдауну, карантину "помаранчевої" зони та у новорічну ніч, читайте у нашому матеріалі. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація