Уряд погодив законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконний експорт медичних товарів

Уряд погодив законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконний експорт медичних товарів

Фото: УНІАН

Заборона стосуватиметься вивезення товарів протиепідемічного призначення.

Кабінет міністрів України під час засідання 25 березня погодив законопроєкт, який передбачатиме кримінальну відповідальність за незаконний експорт товарів протиепідемічного призначення.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

"За незаконний експорт товарів протиепідемічного призначення буде передбачена кримінальна відповідальність. Такий законопроєкт затвердили на засіданні Уряду. За переміщення поза митним контролем через державний кордон товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, пропонуємо запровадити не лише суттєві штрафи", - зазначив він.

За його словами, у законопроєкті передбачається позбавлення волі до трьох років за вивезення таких товарів у значному розмірі, та до шести років – за такі ж дії, вчинені повторно, групою осіб або у великому розмірі.

"Це необхідний крок для забезпечення товарами протиепідемічного призначення внутрішнього ринку. Сподіваємося, Верховна Рада у найближчі строки підтримає нашу ініціативу", - закликав Шмигаль.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Кулеба спростував заяву прем’єр-міністра Словаччини про експорт медичних масок з України

Кулеба спростував заяву прем’єр-міністра Словаччини про експорт медичних масок з України

Повʼязані теми:

Наступна публікація