Уражено 95% легенів: у лікарні Мечникова у Дніпрі вдалося "роздихати" медсестру з Донецької області

Уражено 95% легенів: у лікарні Мечникова у Дніпрі вдалося "роздихати" медсестру з Донецької області

Фото: Роман Балук

За життя колеги з Волновахи, яка має велике ураження легенів, боряться лікарі лікарні Мечникова.

У Дніпрі у клінічній лікарні імені Мечникова розповіли, як лікують тяжкохворих пацієнтів з коронавірусною інфекцією.  Кожен третій пацієнт, що потрапляє до реанімації, перебуває на кисневій терапії.

Про це повідомив головний лікар лікарні Сергій Риженко.

"Хворих дістають буквально з того світу. Лікарі та медсестри тижнями не бачать близьких, проводячи в червоній зоні по 20 годин на добу. Для нас трахеостома стала рутинною процедурою. Переклад на ШВЛ намагаємося відтягнути, важко знімати з апарату, але в крайніх випадках це єдиний вихід. Штучна вентиляція допомагає пережити пацієнтові найкритичніший момент. У реанімації кожен третій пацієнт на апараті ШВЛ", розповідає Сергій Риженко.

Він зазначає, що у Мечникова лише найважчі пацієнти, у більшості з них діабет та зайва вага, а це втричі підвищує ризик реанімації.

Що стосується вагітних, які сюди потрапляють, Сергій Риженко говорить, що безпосередньо сам вірус на дитину не впливає, лише опосередковано. Оскільки у хворої вагітної жінки порушуються функції дихання, вона отримує менше кисню, тому і малюк страждає, тож тут дозволяють пологи раніше покладеного терміну.

За словами Сергія Риженка, в основному всі, хто перебуває в реанімації, лікувалися самостійно, а коли стало зовсім погано, викликали швидку і приїхали до лікарні з великим ураженням легенів.

"Вчора доправлена ​​Тетяна, сестра-анестезистка з Волновахи Донецької області. Тетяні 52 роки, вона працює в реанімації з ковідними пацієнтами. Доправлена ​​в Мечникова з сатурацією 32%. На томографі - типова  коронавірусна пневмонія. Ураження легень катастрофічне - 95%. На щастя, нашим анестезіологам вдалося "роздихати" колегу. Вона в реанімації. Стан залишається важким. Боремося", - розповів Риженко.

Нагадаємо, що у обласній клінічній лікарні імені Мечникова розповіли про те, пацієнтам з якими хворобами найважче здолати коронавірус. Серед них найчастіше ті, хто мають діабет, зайву вагу,  хвороби серця.

За минулу добу в Україні від ускладнень коронавірусу померло 195 українців

За минулу добу в Україні від ускладнень коронавірусу померло 195 українців

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація