Держава вже виплатила понад два мільйони "карантинних" гривень.
Понад 2 млрд грн виплатила держава приватним підприємцям та їхнім працівникам. Одноразову матеріальну допомогу у 8 тис. грн отримують ті, хто постраждав від запровадження карантинних обмежень. Одні називають таку матеріальну допомогу "сміховиськом", інші вважають - це краще, ніж нічого.
Проте революційним у цій виплаті стала не сума допомоги, а спосіб її отримання. Ледь не вперше українцям, замість відстоювання в чергах, потрібно було лише кілька разів натиснути на екран свого смартфона. Про це 25 грудня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Столичний ресторатор Володимир Прилипко переймається від самого початку відкриття закладу, як рятувати свій бізнес під час пандемії.
"Ми відкрили заклад у серпні і жодного дня не працювали за повним графіком, який планували", - говорить Володимир.
Мільйон гривень недоотриманих доходів! Без збитків почали працювати після завершення карантину вихідного дня, скаржиться бізнесмен. Держава вирішила підтримати таких підприємців, як Володимир. І виплатити по 8 тис. грн.
"8 тисяч - це крапля в морі. Але якщо дають, то треба все-рівно отримувати", - каже чоловік.
Крім приватних підприємців, одноразову матеріальну допомогу можуть отримати і наймані працівники. Олександра – офіціантка і за прикладом шефа теж звернулася по гроші. Керівник – отримав, вона ж – ні.
"Жодних грошей не отримала, бо почала працювати лише в серпні. А серпень не входить у цю систему", - говорить офіціантка Олександра Ковальчук.
Якщо підприємство сплатило соціальний внесок за третій квартал, то його працівники отримають 8 тис. грн допомоги від держави. Олександрі та її колегам не пощастило, вони працюють від серпня.
Решту вимог можна подивитись у мобільному додатку "Дія". Там же і подати заявку на отримання грошей.
Мінцифра звітує про свої досягнення. Одне з них – 320 тисяч приватних підприємців звернулися по допомогу через додаток. Держава вже виплатила понад 2 млрд грн.
"Для того, щоб отримати цю виплату, потрібно зайти в додаток або на веб-портал. Зайти в розділ послуги, натиснути на кнопку "отримати", ввести свою карту і все - чекати грошей", - каже міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Підприємці, які вже кілька місяців протестують у центрі Києва, 8 тис. грн називають сміховиськом. Їх більше хвилює не допомога, а втрати від майбутнього січневого локдауну.
"У нас немає таких спроможностей як в ЄС, треба виходити з наших українських реалій. А українські реалії вимагають, щоб люди працювали, в масках, захисті, але ми мусимо працювати", - каже лідер руху підприємців Сергій Доротич.
Заявки на одержання фінансової допомоги приймали до кінця минулого тижня. Проте через спрощену систему подачі охочих отримати 8 тис. грн не меншає. Тому строк прийняття заявок подовжили до 31 грудня 2020 року.