Уникнути тотальних локдаунів: як через коронавірус посилюють карантин у деяких країнах світу

Уникнути тотальних локдаунів: як через коронавірус посилюють карантин у деяких країнах світу

Фото: Associated Press

Люди категорично проти суворого карантину.

У світі фіксують різке зростання нових заражень коронавірусною хворобою COVID-19. Тож у деяких країнах взялися за повернення обмежень. Так, суворіший карантин вводять в Ізраїлі і точкові обмеження в Іспанії, Великій Британії та Франції. Водночас, уряди намагаються уникнути тотальних локдаунів, адже люди категорично проти суворого карантину.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Перед будівлею міськради Мадрида поліція та активісти щосили гамселили одне одного. Людей збурило повернення карантинних обмежень. Біда у тому, кажуть протестувальники, що для кожного окремого району міста вони різні. Найсуворіші, на їхню думку, лише для робітничих районів, де проживає найбідніше населення.

Посадовці пояснюють, що в робітничих кварталах більші скупчення людей, ніж у центрі. Крім того, у всій країні щодня росте кількість нових випадків COVID-19. За добу - понад 10 тисяч.

Антирекорди з інфікування б'ють і у Франції. Лише за попередню добу мають плюс 16 тисяч нових випадків. Уряд запровадив у низці міст суперчервоний рівень загрози - жодних святкувань, збиратися не більше аніж 10 осіб, бари та ресторани зобов'язали зачинятися о 22:00.

До десятої вечора працюють заклади і у Великій Британії. За цим суворо стежить поліція.

"Я повністю підтримую пакет заходів, який ми спільно розробили. Однак, вони не допоможуть, якщо всі не будуть працювати разом. Ми всі разом маємо працювати над знищенням вірусу", - заявив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Новий локдаун: у деяких країнах світу взялися за повернення карантинних обмежень

Новий локдаун: у деяких країнах світу взялися за повернення карантинних обмежень

А от Ізраїль уже вдався до супержорсткого карантину. Опівдні п'ятниці, 25 вересня, там посилили і без того суворі обмеження - люди не зможуть віддалятися від дому більше, ніж на кілометр, на відкритому повітрі дозволено збиратися не більше 20 осіб. А от щодо обмежень протестів та відвідин релігійних місць - парламент іще вирішує, бо йдеться про обмеження конституційних прав, з яким в країні згодні не всі.

Чи потрібні такі жорсткі карантинні заходи - різні думки мають,навіть, медики. В ексклюзивному коментарі ТСН лікар-реаманітолог з Ізраїлю Борис Бриль розповів, що у місцевих шпиталях є місця, медики про вірус знають більше, ніж пів року тому.

"Думаю, в жорсткому локдауні немає ніякої необхідності. Це зроблено через наші свята і трішечки політичної історії, тому що релігійні партії щоб не протестували проти локдауна. Смертність знизилася, звичайно, тому що ми знаємо, як лікувати певну симптоматику", - сказав лікар.

Діятимуть карантинні обмеження в Ізраїлі, щонайменше, до 11-го жовтня. Тоді мають закінчитися релігійні свята.

Нагадаємо, що станом на 25 вересня Міністерство охорони здоров'я України оновило список країн "червоної" і "зеленої" зон щодо поширення COVID-19.

Повʼязані теми:

Наступна публікація