Умань без хасидів: чи не сумують жителі за іноземними гостями та святкуваннями

Дата публікації
Перегляди
7104
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Умань без хасидів: чи не сумують жителі за іноземними гостями та святкуваннями

Фото: УНІАН

ТСН запитала думки уманців та мера міста.

Цьогоріч через ситуацію із коронавірусом уряд збирається обмежити в'їзд паломників-хасидів до України. До юдейського нового року ще місяць, але пристрасті довкола намірів киплять неабиякі.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Уманська вулиця Пушкіна - поруч із могилою цадика Нахмана. Щороку під час святкування Рош га-Шана тут ніде яблуку впасти. Приїздять десятки тисяч паломників з усього світу. Зараз нею можна вільно і пройти і проїхати. Чи залишиться вона порожньою, без туристів,- питання поки відкрите.

Зазвичай прочани прибувають до України завчасно. Іноді за тижні до свята. Цьогоріч мер Умані Олександр Цебрій підняв тему чи впускати їх до Умані. Мовляв, Ізраїль у "червоній" зоні, і  якщо місцеві будуть проти паломників, готові закрити Умань для в'їзду.

"Готові на радикальні дії. Ви пам'ятаєте, як перекривали в'їзди блокпостами", - заявив міський голова.

Олександр Цебрій пояснив ТСН, що провів опитування у соцмережі Facebook.

"В цьому опитуванні взяли участь близько 20 тисяч уманчан. 94% від опитаних виказали категоричне своє бачення з приводу неможливості традиційного проведення Рош га-Шана саме цього року, саме в рік коронавірусу", - повідомив Цебрій.

Через коронавірус уряд збирається обмежити в'їзд паломників-хасидів до України

Через коронавірус уряд збирається обмежити в'їзд паломників-хасидів до України

ТСН запитала думки уманців на вулиці. Ті, хто проти, кажуть, що кількість туристів аж надто велика для Умані - до 50 тисяч, а карантин ніхто не скасовував.

Є й чимало тих, хто не розуміє відмови іноземцям. Це головно ті, хто щороку має із цього заробіток.

"Це політичні ігри. Тому що безпеку можна відпрацювати. Давайте посидимо, поговоримо як одягати маски, де стояти в закритому приміщенні", - вважає бізнесмен Хаїм Хазин.

Хаїм, який живе в Умані, додає, що все одно готуються до приїзду прочан. У приміщенні, де могила Нахмана, зкручують лави, щоби між людьми була дистанція. Зазвичай у свято там не протиснутися.

Анжеліка Мацепула вже 10 років торгує сувенірами, книжками та одягом у самому центрі місця паломництва. Розповідає, що виторг під час юдейського свята такий, що підприємці, ті, хто здають оселі, можуть жити цілий рік. І нарікає, що візити до інших пам'яток Умані ніхто не обмежував.

Нагадаємо, Кабінет міністрів підтримав рішення про обмеження на відвідування хасидами Умані під час цьогорічного святкування Рош га-Шана. Їхній приїзд очікувався у вересні. Хоча й у МВС готуються до зустрічі будь-якої кількості прочан.

Як саме діятимуть прикордонники, щоби запобігти навалі туристів до Умані, урядовці ще вирішують.

Як повідомлялось, напередодні Державна комісія з ТЕБ та НС Черкаської області ухвалила рішення про дозвіл приїзду до Умані у вересні 5-10 тисяч хасидів. Натомість Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю виступило проти проведення традиційного паломництва хасидів до України.

17 серпня міський голова Умані Олександр Цебрій через дозвіл приїзду прочан-хасидів на святкування юдейського Нового року приїхав під Офіс президента та вимагав зустрічі з президентом Володимиром Зеленським, щоб особисто пояснити небезпеку ситуації.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
7104
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація