Україна запроваджує новий етап послаблення карантину: що відкриють 10 червня

Україна запроваджує новий етап послаблення карантину: що відкриють 10 червня

Фото: УНІАН

Послаблення стосуватимуться не всіх областей.

Починаючи від 10 червня, в Україні вводять наступний етап пом'якшення карантину. Зокрема воно стосуватиметься КПВВ на Донбасі та баз відпочинку.

В районі ООС  відновлюють роботу пункти пропуску "Мар'їнка" і "Станиця Луганська". 

Пропуск громадян буде здійснюватися щодня з 11:00 до 14:00:

 • для автомобільного сполучення через КПВВ "Мар'їнка" - дорожній коридор "Донецьк - Курахове"; 
 • для пішого повідомлення через КПВВ "Станиця Луганська" - дорожній коридор "Станиця-Луганська - Щастя - Новоайдар".

Під час в'їзду на підконтрольну Україні територію будуть проводити температурний скринінг, люди обов'язково повинні перебувати в захисних масках або респіраторах.

"Для пропуску через КПВВ громадяни повинні дати згоду на проведення заходів обов'язкової самоізоляції, з використанням єдиного електронного сервісу "Дій вдома", або обсервації, відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів України № 392 від 20.05.2020", - повідомили в штабі ООС.

Під час паспортного контролю в осіб, що в'їжджають із тимчасово окупованої території, прикордонники перевіряють встановлення програми "Дій вдома". Зазначені особи повинні надати паспорт, адресу самоізоляції, номер телефону, який буде використовуватися для додатку і показати екран свого телефону з активним додатком "Дій вдома".

В районі ООС частково відновлюється робота КПВВ #ООС #операція_ОС Завтра, 10 червня з 11.00 відновлюється пропуск осіб...

Опубліковано Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation Понеділок, 8 червня 2020 р.

Цей номер смартфона з доступом до мережі Інтернет і робота програми повинні бути активними протягом наступних 14 днів.

Пріоритет для перетину лінії розмежування від 10 червня матимуть такі категорії:

 • люди, що мають причини соціально-гуманітарного характеру (у разі надання відповідних підтверджувальних документів);
 • громадяни, які в'їжджають на підконтрольну Україні територію для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні та ті, хто їх супроводжує (за умови надання сертифікату та запрошення-перепустки). У такому разі обидві категорії (учасники ЗНО та особи, які їх супроводжують) звільняються від обов’язкової самоізоляції чи обсервації.

Бази відпочинку і санаторії від 10 червня зможуть розпочати роботу — але лише в тих регіонах, де дотримано всіх трьох критеріїв для чергового етапу пом’якшення карантину. Таким чином система адаптивного карантину діє і для інших нових послаблень на кожному етапі.

Анонсуючи відкриття баз відпочинку, міністр охорони здоров’я Максим Степанов нагадав, що їхня робота має відповідати новим рекомендаціям МОЗ.

Головні з них такі:

 • усім співробітникам перед початком зміни мають вимірювати температуру;
 • на вході необхідно розмістити інформаційні матеріали про пандемію коронавірусу;
 • на базі відпочинку слід забезпечити вільний доступ до антисептиків і дезінфікувальних засобів;
 • гості мають носити маски за межами номерів (усередині будівлі);
 • адміністрація має організувати реєстрацію мешканців так, щоб не допускати створення черг та скупчення людей;
 • шезлонги на пляжі має бути розміщено з урахуванням соціальної дистанції;
 • харчування має здійснюватися в номерах, ресторанах, обідніх залах тільки за системою попередніх замовлень;
 • особи, у яких виявили симптоми ГРВІ, повинні бути ізольовані, а в разі багатомісного розміщення ізоляції підлягають всі, хто проживав спільно. 

8 червня головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що від 10 червня в Україні зможуть відкритися перші культурні установи.

“Зараз ми дивимося, що саме потрапить під це відкриття”, – додав Ляшко. Він допустив відкриття кінотеатрів від цієї дати.

Раніше Кабмін ухвалив, що установи культури зможуть відновлювати свою роботу (зокрема приймати відвідувачів) за рішенням конкретного власника або органу управління.

Також відомо, що виставки, публічні презентації та інші масові заходи у таких закладах поки проходитимуть з певними обмеженнями:

 • одночасне перебування – не більше однієї людини на 5 кв. м загальної площі обгородженої території для заходів просто неба або загальної площі приміщення культурного закладу;
 • відвідувачі у приміщенні закладу мають бути в масках;
 • обов’язкові температурний скринінг та дезінфекція;
 • необхідно за можливості збільшити кількість пунктів вхідного контролю, а контроль вхідних квитків здійснювати безконтактним способом з використанням сканерів;
 • відвідувачі мають дотримуватися дистанції півтора метра на місцях для сидіння, а за столиками одночасно може перебувати не більше чотирьох осіб.

Фанзони поки залишаються під забороною.

Зазначимо, що Київ та ще сім областей все ще не готові до послаблення карантину. У цих регіонах занадто високий рівень інцидентності.

Пом’якшення карантину: від 10 червня мають запрацювати бази відпочинку та санаторії

Пом’якшення карантину: від 10 червня мають запрацювати бази відпочинку та санаторії

Повʼязані теми:

Наступна публікація