Україну поділять на чотири зони: Мандзій розповіла, як відбуватиметься навчання у школах

Україну поділять на чотири зони: Мандзій розповіла, як відбуватиметься навчання у школах

Фото: Associated Press

Навчання традиційно розпочнеться 1 вересня.

Навчання в школах від першого вересня розпочнеться, але формат буде залежати від епідеміологічної ситуації в кожному регіоні. 

Про це розповіла заступниця в.о. міністра освіти Любомира Мандзій в ефірі Сніданку з 1+1.

Згідно з ухваленою постановою уряду, прийняті чіткі критерії, за якими територію країни поділять на чотири рівні: жовтий, зелений, помаранчевий і червоний.  В зеленій зоні навчання відбуватиметься в приміщеннях шкіл. У жовто-помаранчевій буде змішана форма навчання: і очна, і дистанційна.

"У трьох з чотирьох рівнів (жовтому, зеленому і помаранчевому) діти звично першого вересня підуть до школи. Ми будемо рекомендувати не проводити масові заходи, зокрема і свято Першого дзвоника. Зокрема, буде рекомендувати зробити зручніші свята. Йдеться про те, що діти давно не бачилися. Тому буде доцільніше зробити щось цікавіше і креативніше (ніж традиційна лінійка — Ред)", - каже Мандзій.

В якому вигляді буде відбуватися очне навчання, зокрема, чи доведеться носити маски до школи, - ці рекомендації найближчим часом надійдуть від головного санлікаря України. 

У червоній зоні навчальний процес повністю відбуватиметься дистанційно. За словами Мандзій, у Міносвіти створили і наразі записують навчальний відеокурс для вчителів щодо організації дистанційного навчання.

Нагадаємо, від 12 березня навчальні заклади пішли на карантин через коронавірус в країні. Школярі та студенти закінчували рік в онлайн-режимі. Щонайменше до кінця серпня в країні діє адаптивний карантин

Крім того, у МОН повідомили, що на початку наступного навчального року, у вересні, школярі матимуть коригувальне навчання. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що за умови помірного розвитку епідемії коронавірусу в Україні діти підуть до школи 1 вересня. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація