Український медик в Італії розповів, чим відрізняється лікування коронавірусу в Європі від України

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Український медик в Італії розповів, чим відрізняється лікування коронавірусу в Європі від України

Фото: Associated Press

Він також порадив суворіше дотримуватися карантинних заходів, як це роблять в Італії.

Керівник одного із госпіталів МВС у Київській області Юрій Сак, який вирушив до Італії в рамках допомоги італійським медикам, розповів, чим відрізняються алгоритми та карантин в європейській країні від України.

Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.Тиждень.

"Госпіталь, в якому ми працюємо, був визначений від самого початку епідемії як госпіталь, який буде приймати тільки хворих на коронавірус. Сюди хворих доставляє або карета швидкої допомоги або вони приходять самостійно. У приймальному відділенні повністю робляться всі аналізи і береться аналіз на коронавірус. Вони тут застосовують метод ПЛР, що є відмінністю трохи від України, бо в Україні зараз використовуються швидкі тести", - зазначив Сак.

Що стосується порад, то, за словами медика, італійці значно серйозніше ставляться до карантину і суворіше дотримуються усіх вимог. Так само мають робити і українці.

"На сьогоднішній день ми відзначаємо від самого початку нашого приїзду сюди повністю пусті вулиці, що для Італії нехарактерно. В Україні я можу відзначати за тою інформацією, що в мене є, карантин не досить суворо дотримується. Навіть був проліт гелікоптера, нас попередили про це, що поліція досить жорстко контролює всі правила карантину. Якщо ми переміщаємося містом, то нас зупиняє поліція і питає чому і куди ми йдемо", - розповів він.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Ексклюзив ТСН.Тижня: як українські лікарі допомагають італійським у боротьбі з коронавірусом

Ексклюзив ТСН.Тижня: як українські лікарі допомагають італійським у боротьбі з коронавірусом

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація