Українські лікарні не повідомляють про всі випадки коронавірусу серед медиків - МОЗ

Українські лікарні не повідомляють про всі випадки коронавірусу серед медиків - МОЗ

Фото: Associated Press

В Україні завершили розслідування щодо десятьох випадків зараження коронавірусом медпрацівниками.

Керівники українських медзакладів не повідомляють Державну службу з питань праці про усі випадки захворювання COVID-19 серед лікарів. 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Керівники закладів охорони здоров’я нехтують цим", - зазначив посадовець, наголосивши, що кожен випадок COVID-19 серед медичних працівників "повинен розглядатися як професійне захворювання". 

За словами Ляшка, станом на зараз із понад трьох тисяч випадків зараження лікарями новою коронавірусною інфекцією, повідомлено "лише про захворювання кожного другого медика".

"Розслідування, на сьогодні, завершено тільки в 10 випадках. У 7 з яких встановлено зв'язок між професійною діяльністю та хворобою", - зауважив головний санітарний лікар.

Через це у п'ятницю, 15 травня, відбулася нарада із працівниками Держпраці, Держпродспоживслужби та МОЗ. "Є проблеми з долученням епідеміологів до складу профільних комісій, - йдеться у повідомленні. - Свої пояснення нададуть керівники 5 лабораторних центрів, які не делегують епідеміологів до складу комісій".

Раніше Ляшко повідомив, що масове тестування українців на коронавірус розпочнеться тоді, коли в МОЗ чітко пропишуть його алгоритми проведення та використання результатів. 

❗️Кожен випадок захворювання на COVID-19 серед медичних працівників повинен розглядатися як професійне...

Опубліковано Viktor Liashko Пʼятниця, 15 травня 2020 р.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація