Українців без масок в громадських місцях будуть штрафувати: Зеленський підписав закон

Українців без масок в громадських місцях будуть штрафувати: Зеленський підписав закон

Фото: Associated Press

Розмір штрафу від 170 до 255 гривень.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає штрафи за неправильно одягнуту маску або її відсутність у громадських місцях і в транспорті. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила 6 листопада.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Так, згідно з документом, якщо українці не носитимуть маски на період карантину у громадських приміщеннях та транспорті, їх штрафуватимуть на суму від 170 до 255 гривень.

У законі чітко прописано, що маска або респіратор мають закривати повністю ніс та рот. Водночас дозволяється використовувати самостійно виготовлені засоби індивідуального захисту.

Як наголошується, закон має мінімізувати поширення коронавірусу та взяти під контроль зростання кількості хворих на COVID-19 і зменшити навантаження на медичні заклади.

"Закон має на меті запобігання поширенню коронавірусної хвороби серед громадян України. Документ сприятиме підвищенню соціальної відповідальності громадян і захисту їхнього здоров'я та життя, а також зменшенню кількості випадків зараження коронавірусною хворобою, що допоможе запобігти неконтрольованому зростанню кількості хворих на COVID-19 та перевантаженню медичних закладів", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, найближчим часом українців почнуть сповіщати про те, що вони перебувають в одному приміщенні із хворим на коронавірус. Також запрацює електронний запис на ПЛР-тест і посилитять контроль за самоізоляцією через застосунок "Дій вдома".

Стягнення за неносіння маски: скільки людей готові поповнювати бюджет країни штрафами

Стягнення за неносіння маски: скільки людей готові поповнювати бюджет країни штрафами

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація