Українці зібрали понад 26 тисяч підписів під петицією про скасування карантину вихідного дня

Українці зібрали понад 26 тисяч підписів під петицією про скасування карантину вихідного дня

Фото: УНІАН

Автори вважають, що нові обмеження "не вплинуть на динаміку розповсюдження хвороби" та матимуть "катастрофічні наслідки".

Петиція, автори якої висловили "категоричний протест" ініціативі введення карантину вихідного дня, набрала понад 26 тисяч підписів. 

Про це йдеться на сайті президента України.

Авторка оприлюдненого 10 листопада звернення Катерина Єгорова вважає, що нові обмеження "жодним чином не вплинуть на динаміку розповсюдження хвороби".

"Введення карантину вихідного дня матиме катастрофічні наслідки для економіки і соціокультурного життя українського суспільства, спричинить повну втрату прибутків, призведе бізнес до нерентабельності і закриття", - наголошується у тексті петиції. 

Зазначається, що "громадськість, представники бізнесу та експерти ринку" вимагають, зокрема:

  • скасувати в Києві та інших містах, центрах України заборону на здійснення підприємницької діяльності як в цілому, так і з обмеженням часу;
  • дотримуватися Конституційних гарантій на підприємницьку діяльність, працю, соціальний захист та гарантій на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади;
  • консультуватися з громадськістю та представниками бізнесу перед ухваленням рішень щодо встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів.

На сайті голови держави вказано, що петиція очікує на розгляд.

Нагадаємо, що у суботу, 14 листопада, від 00:00 в Україні почали діяти посилений загальнодержавний карантин та карантин вихідного дня. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів 11 листопада.

Нові обмеження для боротьби зі стрімким поширенням COVID-19 діятимуть щонайменше до 30 листопада 2020 року. 

Водночас напередодні країною прокотилася хвиля протестів підприємців, які виступили проти карантину вихідного дня. Чимало мерів міст, зокрема Львова, Івано-Франківська, Мукачева та Черкас також виступили проти такого рішення уряду, чим підтримали місцевих бізнесменів. До цього рішення доєдналися Тернопіль, Краматорськ, Слов'янськ, Рівне, Житомир, Маріуполь, Луцьк.

Чому регіональні влади пручаються карантину вихідного дня

Чому регіональні влади пручаються карантину вихідного дня

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація