Українці, які прибули з В'єтнаму, відмовлялися від обсервації й намагалися втекти з аеропорту

Українці, які прибули з В'єтнаму, відмовлялися від обсервації й намагалися втекти з аеропорту

Українці, які прибули з В'єтнаму, відмовлялися від обсервації й намагалися втекти з аеропорту

Фото: 24 канал

На місце інциденту приїхали працівники Нацполіції та Нацгвардії.

Увечері неділі, 29 березня, в аеропорт "Бориспіль" прилетів літак із евакуйованими з В'єтнаму українцями. За карантинними правилами через поширення нового коронавірусу COVID-19, що діють у державі, вони мали пройти температурний скрінінг та підписати документи щодо 14-денної самоізоляції. Проте піти на обсервацію вони відмовлялися.

Про це повідомляє "24 канал".

Пасажирам заблокували двері в аеропорту, але вони щосили намагалися їх відкрити і врешті їм це вдалося. На місце вже прибули працівники Нацполіції та Нацгвардії.

Рейс з В‘єтнаму

Щойно, до київського аеропорту Бориспіль прибув рейс з українцями з В‘єтнаму. Пасажири, за усіма правилами повинні піти на обсервацію, але вони від цього відмовляються. Їм заблокували двері в аеропорту, але вони щосили намагаються їх відкрити. Дивіться, що відбувається. На місці уже працює Нацгвардія

Опубліковано 24 Канал Неділя, 29 березня 2020 р.

"Ситуація наступна. Київ, аеропорт "Бориспіль", рейс із В'єтнаму щойно прилетів. Українці, які прилетіли в країну, відмовляються від обсервації і вириваються із аеропорту. Приїхала поліція і Нацгвардія, але не сильно допомагає", написав Віталій Глагола у своєму Telegram.

Зазначимо, що і Міністерство закордонних справ, і президент України Володимир Зеленський неоднаразово говорили про те, що евакуйовані мають пересидіти в ізоляції 14 днів. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков говорив про те, що стежити за дотриманням цих правил поліція має усі повноваження.

У низці міст, як наприклад Київ і Чернівці, прибулі з-за кордону заповнюють спеціальні документи, у яких вказують, де саме були і з ким контактували. 

З'ясувалося, що на обсервацію не хочуть іти й українці, які прибувають із інших країн. Зокрема, українські громадяни, які мають прибути спецрейсами з Катару та Індонезії, поскаржились на дії української влади. Вони стверджують, що їх змушують підписати документи щодо примусової обсервації в Україні за власний рахунок. Про це розповідають самі пасажири, публікуючи відеозвернення в соцмережах. За їхніми словами, літаки відмовляються здійснювати рейси, доки усі українців не підпишуть документи. Аналогічні скарги надходять і від пасажирів з Індонезії.

Помогите! Нас принуждают к платной обсервации вместо домашней самоизоляции и не выпускают рейс из Дохи, с угрозами и ультиматумами.

Опубліковано Rada Radmilevich Неділя, 29 березня 2020 р.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.


 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація