"Пройшли з мінімальними втратами": Зеленський про перший етап коронавірусу в Україні та низьку смертність

Дата публікації
Перегляди
867
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Пройшли з мінімальними втратами": Зеленський про перший етап коронавірусу в Україні та низьку смертність

Фото: УНІАН

Президент заявив, що серед країн Європи у нас летальність найменша.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у боротьбі з коронавірусом Україна, запровадивши у березні жорсткий карантин, виграла дуже цінний час, що допомогло зберегти життя тисячам українців.

Про це глава держави заявив з трибуни парламенту, виступаючи у Раді 20 жовтня.

"З початком його (COVID-19 - ред.) поширення ми вжили жорстких та ефективних заходів. Ми обирали між двома сценаріями: поганим та ще гіршим. Удар по економіці через карантин чи величезна кількість хворих і померлих. Звісно, ми обрали перший варіант. Вдалося зберегти життя тисячам українців та виграти дуже цінний час. Бо навіть медичні системи найуспішніших країн світу були не готові до коронавірусу, а наша медицина - тим паче. Була зруйнована система лабораторій. В Україні їх було аж цілих п'ять. Зараз - у десятки разів більше. Ми відновили вертикаль державних санітарних лікарів", - сказав президент.

Він також додав, що "ми витримали перший етап та пройшли його з мінімальними втратами". "Так, є прогнозоване скорочення економіки та ВВП, але воно торкнулось усіх країн світу. А у порівнянні з багатьма європейськими країнами, наше падіння менше, як і відсоток смертності від COVID-19. Німеччина - 4%, Франція - 9%, Великобританія - 11%, Україна - 1,9%", - повідомив глава держави.

Зеленський також наголосив, що Україна змогла досить швидко подолати дефіцит медичних захисних засобів та підвищити зарплати медикам. "А якщо хтось думає, що в державному резерві нас чекали повні полиці з усім необхідним, я розчарую. Маски востаннє закуповувались у 2007-му році і термін їхньої придатності давно минув. Ми швидко подолали дефіцит. Спочатку організували поставки з Китаю та Південної Кореї - маски, тести, дезінфектори, костюми, апарати ШВЛ, а згодом розгорнули та наладили масштабне українське виробництво. Ми підвищили заробітні плати медикам, що протидіють COVID-19 до 300%. Через недосконалість бюрократичної системи з виплатами в регіонах були складнощі, але вони в минулому. Йдуть клінічні випробування українських препаратів, що мінімізують ризики ускладнень та смертності від COVID-19", - зазначив гарант.

Богослужіння під час карантину: Зеленський зустрівся з лідерами релігійних конфесій України

Богослужіння під час карантину: Зеленський зустрівся з лідерами релігійних конфесій України

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація