Україна зараз зустрічає справжню першу хвилю коронавірусу: лікар розповів, коли стане легше

Україна зараз зустрічає справжню першу хвилю коронавірусу: лікар розповів, коли стане легше

Фото: Associated Press

Наразі у країні почалася фаза швидкого зростання захворюваності на COVID-19, каже Андрій Волянський.

Зараз Україна зустрічає справжню першу хвилю коронавірусу. Наразі у країні почалася фаза швидкого зростання COVID-19, яка до зими перейде в лінійну залежність.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook лікар Андрій Волянський.

"Чому в Україні перша хвиля починається саме зараз? Певною мірю це випадковість. Коли оголосили локдаун у березні, у нас було мало інфікованих, і це дозволило не повторити досвід Західної Європи (не вступити відразу в фазу швидкого зростання). У травні-червні осередки з'явилися у всіх регіонах, але для літа типова низька захворюваність респіраторними вірусами і легкий перебіг. У вересні середня кількість летальних випадків на добу збільшилася до 50. І тільки тепер ми зустрічаємо справжню першу хвилю. Лише зараз почалася фаза швидкого зростання, яка до зими перейде в лінійну залежність (скажімо, 150-200 летальні випадки на добу). І тільки після насичення епідемічного процесу (перехворіє 20-30%) у квітні-травні перша хвиля зійде нанівець", - каже лікар.

facebook.com/Андрій Волянський

Він також поділився міркуваннями на тему, що дали країні 7 місяців карантину. "Ми не отримали імунного прошарку і закатали в асфальт 35 мільярдів спецфонду. Є і плюси: лікарі отримали досвід, створені непогані протоколи, підготовлено 40 тисяч ліжок", - додав Андрій Волянський.

Нагадаємо, в Україні 13 жовтня зранку число інфікованих коронавірусом піднялося до 270 587. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на понад 5100

В Україні за добу виявили 5 133 нових випадків інфікування коронавірусом

В Україні за добу виявили 5 133 нових випадків інфікування коронавірусом

Повʼязані теми:

Наступна публікація