Україна з коронавірусом повторить шлях Чехії: лікар-інфекціоніст зробив прогноз до кінця 2021 року

Україна з коронавірусом повторить шлях Чехії: лікар-інфекціоніст зробив прогноз до кінця 2021 року

Associated Press

До 24 серпня перехворіє 50% жителів України, вважає Андрій Волянський.

Травневі свята зіграли роль локдауна, і статистика коронавірусу в Україні демонструє спад захворюваності. Так, у півтора раза зменшилася кількість смертей зі щоденних 380 в квітні до 250 за два тижні травня 2021 року.

Чого ж чекати від COVID-19 далі, на своїй сторінці у фейсбуці спрогнозував відомий лікар-інфекціоніст Андрій Волянський.  

За словами інфекціоніста, зниження захворюваності на коронавірус триватиме і далі.

"Буде подальше зниження. Але не завдяки вакцинації (щеплено однією дозою 2,5% населення), а завдяки літу і тим, хто вже перехворів", – каже Волянський.

Він зауважив, що задекларована президентом Володимиром Зеленським вакцинація 50% населення до 24 серпня є неможливою.

"40 мільйонів доз неможливо ввести за 100 днів навіть за наявності належної кількості вакцини. Навіть 30 мільйонів (виключивши 7 мільйонів дітей до 16 років). 300 тисяч вакцинацій в добу - це не про нас (поки вводилося в середньому 10 тисяч на день)", – зазначив Волянський.

Утім, лікар-інфекціоніст зауважив, що вакцинувати 50% населення і не потрібно.

"У Чехії епідемічний процес завершився (27% щеплено однієї дозою, 10% – двома): 7 смертей за минулу добу, за рахунок 60% тих, хто уже перехворів, і 10% двічі щеплених. Україну чекає такий же шлях. До 24 серпня перехворіє 50% жителів країни, якщо вдасться прищепити хоча б 10 мільйонів осіб (25% населення країни) двома дозами – чудово. Колективний імунітет буде досягнутий, осіння хвиля буде мінімальною. Головне, щоб щеплені були із груп ризику: люди похилого віку 60+ і люди з хронічними захворюваннями", – підсумував лікар.

Нагадаємо, раніше лікарі з Києва та Львова розповіли ТСН.ua, чи сколихне Україну четверта хвиля COVID-19 і коли? Та чи страшніший "індійський" штам коронавірусу, який підкрадається до України, від "британського".

В Україні розпочали вакцинацію людей, які записувалися через "Дію" – дайджест новин про коронавірус

В Україні розпочали вакцинацію людей, які записувалися через "Дію" – дайджест новин про коронавірус
Наступна публікація