"Україна все ще під загрозою": в уряді пояснили, чому вирішили подовжити "коронавірусний" карантин

"Україна все ще під загрозою": в уряді пояснили, чому вирішили подовжити "коронавірусний" карантин

Фото: УНІАН

Шмигаль наголосив, що сьогодні Україна мусить "шукати баланс".

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) подовжила дію глобального режиму надзвичайної ситуації через пандемію COVID-19 ще на два місяці, а тому Україна, як і весь світ, досі перебуває під загрозою.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив в ефірі "Свободи слова" на ICTV.

"Ми розуміємо, що сьогодні Україна проходить пік коронавірусу і так зване плато, коли вже 17 днів поспіль кількість захворювань приблизно однакова щодня і коливається у межах прийнятних показників. Відповідно, з 11 травня ми передбачаємо стабілізацію ситуації", - зазначив очільник уряду.

Водночас, Шмигаль наголосив, що сьогодні Україна мусить "шукати баланс". Окрім того, за його словами, послаблення карантину призведе до початку роботи малого і середнього бізнесу, який до 11 травня має час на підготовку до роботи.

Нагадаємо, що у понеділок, 4 травня, Кабмін вирішив продовжити карантин в Україні до 22 травня. Водночас, після 11 числа будуть вводитися пом’якшення. Зокрема, за тиждень планують відкрити парки, сквери та зони відпочинку. Запрацюють салони краси, перукарні, літні тераси кафе та ресторанів. Їжу також можна буде продавати на виніс. Відкритися зможуть і магазини. Щоправда, поки що без фудкортів, кінотеатрів та зон розваг у ТРЦ. Також уряд дозволить працювати музеям, бібліотекам, сервісам побутової техніки, стоматологам, адвокатам та нотаріусам.

Премьер-министр Денис Шмигаль о пандемии: "Сегодня Украина проходит пик, показатели - приемлемые". Зачем понадобилось продлевать карантин, - смотрите в видео:

Опубліковано Свобода слова на ICTV Понеділок, 4 травня 2020 р.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram! 

Які пом'якшення карантину готує Кабмін та як каратимуть порушників - "Епіцентр" і "Велюр"

Які пом'якшення карантину готує Кабмін та як каратимуть порушників - "Епіцентр" і "Велюр"

Повʼязані теми:

Наступна публікація