Україна посилила правила в'їзду: які умови перетину кордону

Україна посилила правила в'їзду: які умови перетину кордону

Фото: Associated Press

Іноземці повинні зробити ПЛР-тест.

Кабінет міністрів посилив правила в'їзду іноземців до України: умовою став негативний ПЛР-тест на коронавірус.

Про це йдеться у постанові уряду від 22 березня.

Зазначається, що тестування слід зробити не раніше 72 годин до моменту в'їзду на територію України. Крім того, іноземні громадяни мають мати поліс страхування.

Українці, які повертаються з-за кордону, мають пройти 14-денну самоізоляцію незалежно від того, в якій зоні перебуває країна, звідки вони в’їжджають. Від карантину звільняються ті, хто має негативний тест на CОVID-19, який зробили не раніше 48 годин перед в'їздом. 

Не підлягають самоізоляції люди (якщо вони не перебували контакті із хворими на COVID-19) такі особи:

  • українці, які не досягли 12 років;
  • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
  • громадяни України, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

Пройти самоізоляцію мають і ті, хто перетинає лінію розмежування чи в'їжджає з анексованого Криму. Не відбувати двотижневий карантин мають право: 

  • особи, які не досягли 12 років;
  • працівники представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні;
  • особи, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
  • здобувачі освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
  • один із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, інших законних представників чи інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, які супроводжують осіб, зазначених в абзацах четвертому і п’ятому цього підпункту;
  •  громадяни України, які хочуть вакцинуватися на підконтрольній уряду території та мають відповідне запрошення на щеплення з унікальним ідентифікатором.

Ці категорії зобов’язані встановити та активувати мобільний застосунок системи "Вдома". У разі неможливості встановлення застосунку громадяни України підлягають обсервації. Її можна припинити, отримавши негативний ПТЛ-тест.

Слід зауважити, що у низці європейських країн негативний ПЛР-тест на коронавірус є умовою для перетину кордону. Зокрема, аби потрапити на територію Чехії, іноземцям для в'їзду потрібно надати негативний тест на коронавірус, а потім пройти п'ятиденну самоізоляцію, після виходу із карантину - здати ще один ПЛР-тест. 

Новини світу: Чехія радикально посилює карантинні обмеження

Новини світу: Чехія радикально посилює карантинні обмеження

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація