Україна отримає 320 тисяч доз препарату, який у США прибрали з рекомендацій для лікування коронавірусу

Україна отримає 320 тисяч доз препарату, який у США прибрали з рекомендацій для лікування коронавірусу

Фото: Pexels

Американські лікарі наголошують, що дія гідроксихлорохіну щодо COVID-19 не доведена й може викликати важкі побічні ефекти.

Україна отримає додаткові 320 тисяч таблеток з діючою речовиною гідроксихлорохін для симптоматичного лікування хворих на нову коронавірусну інфекцію COVID-19.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Необхідну кількість препарату поставлять як гуманітарну допомогу компанії "Санофі" та "Сандоз". Цього вистачить на лікування понад 22 тисяч пацієнтів, повідомила пресслужба МОЗ.

Зазначимо, що цей препарат прописаний в українському національному протоколі лікування хворих на COVID-19 і застосовується для пацієнтів з важким перебігом хвороби винятково в умовах стаціонарів, а також під пильним наглядом лікарів і за письмової згоди пацієнтів. Він буде безкоштовним для пацієнтів, які потребують його за медичними показами.

Тим часом у США гідроксихлорохін та хлорохін (ліки проти вовчака, ревматичних захворювань, малярії) прибрали з офіційного списку рекомендацій для лікування нового коронавірусу. Лікарі наголошують, що дія цих препаратів щодо COVID-19 не доведена й може викликати важкі побічні ефекти. Нині тривають понад два десятки досліджень цих препаратів, зокрема й Всесвітньої організації охорони здоров'я. Раніше "дієвість" цих двох препаратів розрекламував президент США Дональд Трамп, після чого в американських лікарнях стрімко зріс попит на ці ліки.

Фото: ТСН.ua

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація