"Україна може повторити трагічний шлях країн Європи": медик забив на сполох через смертність від COVID-19

"Україна може повторити трагічний шлях країн Європи": медик забив на сполох через смертність від COVID-19

Фото: Associated Press

Україні потрібно прискорити темпи вакцинації та зробити все необхідне задля порятунку людей, вважає медик.

В Україні за час пандемії від коронавірусу за даними МОЗ померло 40 тисяч українців. Проте без вакцинації та необхідних заходів ситуація погіршуватиметься. 

Про це в Facebook розповів лікар-імунолог, доктор медичних наук, завідувач лабораторії іммунореабілітологіі Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Андрій Волянський.

"Без епідемічного розслідування, без адресного захисту вразливих і без вакцинації Україна може повторити трагічний шлях багатьох країн Європи та обох Америк, який можна коротко назвати "2500 смертей / мільйон". 10-денні травневі свята зіграють роль локдауну та дадуть вагоме зниження активності епідемічного процесу, що разом із початком літнього сезону дозволить різко знизити темпи захворюваності. Але осіння хвиля розставить все на свої місця", - зазначив Андрій Волянський. 

Медик повідомив, що найбільша смертність від коронавірусу поки спостерігалась в Чернівецькій, Київській, Івано-Франківській областях та у Києві. Проте, на його думку схожий сценарій чекає й на інші регіони України. 

Лікар зазначив, що в Україні жертвами пандемії коронавірусу в 2020-2021 роках за даними МОЗ стало понад 40 тисяч людей, проте ці дані можуть бути не повними. Андрій Волянський з посиланням на Держстат зазначає, що жертвами пандемії могли стати 80 тисяч українців.

Крім того лише за два місяці 2021 року за даними Держстату не стало 109 тисяч українців. При цьому медик зазначає, що за два місяці в Україні народилось лише 43,7 тисяч дітей, що на його думку, вкрай негативно позначиться на демографії в країні. 

Нагадаємо, в НАН заявили, що в Україні пік летальних випадків від ускладнень COVID ще не минув.

Коронавірус в Україні: за минулу добу виявили майже 9 тисяч нових випадків

Коронавірус в Україні: за минулу добу виявили майже 9 тисяч нових випадків

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація