У ЗСУ спростували інформацію про спалах коронавірусу серед військових медиків

У ЗСУ спростували інформацію про спалах коронавірусу серед військових медиків

Фото: Associated Press

Наразі вже 7 медиків, у яких раніше нібито виявили COVID-19, отримали негативні результати ПЛР-тестів.

У Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону не було спалаху коронавірусу.

Про це повідомляє командування Медичних сил ЗСУ.

"За результатами контрольного тестування, сім військових медиків, які раніше мали підтвердження щодо захворювання, отримали негативну реакцію на гостру респіраторну хворобу COVID-19, результати ще двох тестів надійдуть найближчим часом", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 26 квітня з Харківського обласного лабораторного центру надійшла інформація про те, що 9 працівників лікувального закладу після проходження ПЛР-тесту на Covid-19 мають позитивний результат.

"Оскільки у жодного з них до проходження тесту не було зафіксовано клінічних проявів хвороби, це викликало сумнів у правильності результату. Було ухвалено рішення відібрати повторні біологічні матеріали у зазначених осіб. Ще 50 зразків було взято у персоналу госпіталю, який мав контакти із зазначеними особами або надає допомогу пораненим. Усі біологічні матеріали було надіслано до вірусологічної референс-лабораторії у м. Київ", - розповіли у Медичних силах.

За даними командування Медсил, сьогодні, 28 квітня, згідно з чинними вимогами, у цих 9 медиків здійснили другий забір біологічного матеріалу, який також відправили до лабораторії.

"До надходження результатів двох ПЛР-тестів 9 медичних працівників з підозрою на коронавірус та ще 9 військових медиків, які перебували з ними у ймовірному контакті, перебуватимуть на самоізоляції. У разі отримання двох негативних результатів ПЛР-тестувань зазначені особи будуть вважатися здоровими", - наголосили у ЗСУ.

Окремо зазначається, що за минулу добу у Збройних Силах України обліковано лише три нових випадки захворювання на коронавірус.

"Шість військових медиків із Харківської області, про яких ми повідомляли вчора ввечері, слід вважати такими, що обліковані за попередню добу. Також повідомляємо, що інформацію про проведення ПЛР-тестувань неможливо приховати або викривити у зв’язку з тим, що тестування проводиться у цивільних або військових лабораторіях, які в обов’язковому порядку подають усі дані до Центру громадського здоров’я України", - резюмувало командування Медичних сил ЗСУ.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація