У Житомирській та Рівненській областях дозволили відкрити кав'ярні та салони краси: як вони працюють

Дата публікації
Перегляди
1584
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Житомирській та Рівненській областях дозволили відкрити кав'ярні та салони краси: як вони працюють

Ілюстративне фото / Фото: УНІАН

Рішення про відкриття закладів в Житомирі напередодні свят ухвалив міськвиконком.

У Житомирі підприємцям вже дозволили відкрити салони краси та кав'ярні. Таке ж рішення ухвалили і у Вараші на Рівненщині, але проти виступила поліція. І місцеві підприємці не знають, кого їм слухати. Про це йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

Рішення про відкриття закладів в Житомирі напередодні свят ухвалив міськвиконком. Дозволено працювати кав'ярням та ресторанами, але поки в особливому режимі. Замовити столик та сісти всередині не можна, а літні майданчики ще не відкрито.

Але відвідувачі вже можуть зайти всередину, аби подивитись меню та замовити їжу на винос. Хто чи не найбільше відчув послаблення карантину, то це салони краси. Але працювати їм дозволили теж за певних умов: по-перше, ніякого скупчення народу, приймати клієнтів лише за попереднім записом. І цей запис складено вже наперед.

Журналісти перевірили, чи дотримуються у салонах обмежень. Там дійсно працюють за записом, усередині поодинокі клієнти. Але норматив в одну людину на 15 метрів витримати, вочевидь, вдасться не всім. Бо деякі салони - маленькі, і є кімнати, площа яких менша, ніж 15 квадратних метрів. Державний санітарний лікар категорично проти такого послаблення карантину. А от посадовці кажуть, що якщо його не послабити, ляже економіка міста. 

"У нас за квітень не доотримали 50 млн грн. Тому поступово в рамках закону з тим, щоб бізнес дотримувався всіх необхідних заходів для безпеки людей потрібно потихеньку відкривати", — каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

"Захворюваність в Україні не знижується. По Житомиру 151 виявлений хворий. Я не хочу бути пророком, але воно не грамотно зі сторони епідеміології", — вважає головний санлікар Житомирської області Зіновій Парамонов.

Яким чином та як часто перевірятимуть на дотримання норм салони краси, поки невідомо. Незабаром у місті хочуть дозволити працювати промисловим магазинам. Свої пропозиції збираються надіслати у Кабмін і чекатимуть  на дозвіл.

Водночас на Рівненщині рішення про відкриття перукарень та салонів краси міська спеціальна комісія ухвалила ще 30 квітня, проте відкривати двері для клієнтів підприємці досі не поспішають. 

Усі перукарні, які журналісти встигли об'їхати, зачинені. Підприємці не знають, якому розпорядженню вірити. З одного боку міська рада дозволила за умови попереднього запису клієнтів, дезінфекція та не більше однієї людини на 15 квадратних метрів. Але підприємців почали об'їжджати копи і попереджували, що відчинятися таки не можна, бо рішення міської влади суперечить постанові Кабміну про карантин. Тож поки підприємці не розуміють, що їм робити і кого слухати. На роботу не виходять, бо бояться штрафів.

Карантин у Житомирі та Рівному: підприємці не розуміють, що їм робити і кого слухати

Карантин у Житомирі та Рівному: підприємці не розуміють, що їм робити і кого слухати

У поліції нині взялися перевіряти, чи рішення спеціальної комісії, яка дозволила працювати перукарням та салонам краси, взагалі законне. Та міська влада каже, що все одно нині до перукарів та косметологів люди ходять підпільно.

"Чомусь в перукарні вони зайти можуть, а там, де сто грам на винос продають, розливають – там поліції немає. Це все виконується, це треба робити на рівні всієї України і визнати, що до перукарів ходять, просто треба посилити ті заходи, які в самих перукарнях", — каже міський голова Вараша Сергій Анощенко.

Думки містян теж розділилися - хтось за відкриття перукарень, хтось чекає послаблення карантину в іншому напрямку.

Кореспондентки ТСН Анна Махно та Олена Кузнєцова

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Карантин в Україні 2020
Дата публікації
Перегляди
1584
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація