У Зеленського розповіли, коли можна говорити про послаблення карантину і як хочуть святкувати Великдень

У Зеленського розповіли, коли можна говорити про послаблення карантину і як хочуть святкувати Великдень

Фото: УНІАН

В Офісі президента пояснили, за яких умов можуть послабити карантинні обмеження.

Послабити карантин в Україні до 24 квітня можуть за умови, що на Великдень усі сидітимуть вдома і не підуть на цілонічну службу до церков.

Про це розповів заступник керівника Офісу президента, секретар Координаційної ради з протидії поширенню коронавірусу Кирило Тимошенко в інтерв’ю "Українська правда".

"Зараз ми дивимося на найближчі два тижні. Є Великдень, ми розуміємо, що це велике свято для всіх. Але ми закликаємо усіх бути вдома. Якщо ми просидимо ще 2 тижні на карантині, можливо, до 24 квітня ми вже вийдемо на якесь послаблення цієї історії. Але Великдень і масове скупчення людей біля церков - ми дуже боїмося цього", - наголосив він.

За словами Тимошенка, президент Володимир Зеленський проводить зустрічі з представниками церков щодо формату святкування Великодня.

"Зараз тривають зустрічі, президент з ними зустрічається. Ми збираємо те, як вони бачать Великдень у таких умовах. Будемо виходити на спільну ідею з усіма церквами…" - додав він.

Також заступник керівника ОП зазначив, що пропонується ідея телевізійної трансляції служіння, яка буде йти вночі - "щоб люди дивилися це по телебаченню і не йшли до церкви".

"Стосовно освячення пасок. Ми зараз придумуємо, як ми це можемо зробити по-іншому, щоб люди не йшли саме до церкви, а залишилися вдома", - резюмував він.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація