У Європі кількість випадків коронавірусу перевалила за мільйон: померлих вже понад 100 тисяч

Дата публікації
Перегляди
3724
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Європі кількість випадків коронавірусу перевалила за мільйон: померлих вже понад 100 тисяч

Фото: Associated Press

Найбільше підтверджених випадків зараження коронавірусом - в Іспанії.

У країнах Європи, включно з Росією та Туреччиною, зареєстровано понад мільйон випадків COVID-19, тоді як кількість смертей від ускладнень захворювання перевалила за 100 тисяч.

Про це повідомляє Європейський центр з питань профілактики та контролю хвороб (European Centre for Disease Prevention and Control - ECDC).

За даними Центру, Іспанія з понад 198 тисячами підтверджених випадків зараження коронавірусом є лідером на європейському континенті за цим показником. За нею йдуть Італія, Німеччина, Великобританія і Франція.

За кількістю жертв коронавірусної інфекції антирейтинг європейських країн очолює Італія, де зафіксовано понад 23 тисячі летальних випадків. Далі йдуть Іспанія, Франція, Великобританія і Бельгія.

Зазначається, що на Європу нині припадає майже половина кількості заражень у світі, а ще понад 60 відсотків всіх летальних випадків.

Нагадаємо, що у світі найбільше підтверджених випадків зараження та померлих від коронавірусу спостерігається в США, де зафіксовано понад 763 тисячі підтверджених випадків зараження, а кількість летальних випадків перевалила за 40 тисяч.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
3724
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація