У ЄС вважають, що у більшості країн-членів пік коронавірусу вже минув

У ЄС вважають, що у більшості країн-членів пік коронавірусу вже минув

Фото: Associated Press

Водночас там застерігають від скасування карантину.

У Європейському Союзі вважають, що більшість країн-членів уже подолали першу хвилю нового коронавірусу.

Про це повідомили у Європейському центрі із запобігання та контролю хвороб, пише Politico.

Там зазначили, що пік захворюваності уже минув у близько 20 країнах-членах ЄС (із Великою Британією). Водночас там застерігають від швидкого скасування карантинних заходів.

"Занадто швидкі заходи щодо скасування карантину без належного моніторингу та створення потенціалу систем охорони здоров'я можуть призвести до раптового відновленню стійкої передачі інфекції у спільноті", - попередила директорка ECDC Андреа Аммон.

За даними центру, за останні 14 днів динаміка захворюваності у ЄС та Британії знизилась на 18%. Ризик повторення епідемії вважають помірним, якщо карантинні заходи будуть скасовуватися поступово.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Перші випробування вакцини від коронавірусу на людях розпочали у Великій Британії

Перші випробування вакцини від коронавірусу на людях розпочали у Великій Британії

Повʼязані теми:

Наступна публікація