У ЄС попередили про загрозу нової форми тероризму після пандемії коронавірусу

У ЄС попередили про загрозу нової форми тероризму після пандемії коронавірусу

Протестувальниця в Мадриді тримає плакат з написом "Ні вакцинації. Ні 5G. Ні маскам". / Фото: Associated Press

У світі зростає впливовість теорії змови, а подальша економічна криза може поглибити нерівність між людьми і посилити лівий екстремізм.

Координатор ЄС з питань тероризму попередив, що після пандемії коронавірусу можуть виникнути нові форми тероризму, засновані на теоріях змови.

Про це він сказав в інтерв'ю, опублікованому в журналі CTC Sentinel, передає Independent.

Жиль де Кершов каже, що терористи-послідовники "ІД" і "Аль-Каїди" все ще залишаються найбільшою загрозою безпеці, але "в суспільстві відбуваються серйозні зміни".

Кершов стурбований через можливість подальшого зростання нових форм тероризму, які кореняться в теоріях змови і технофобії.  "Ми вже бачили дрібні акти насильства, викликані вірою в теорії змови: наприклад, проти вишок зв'язку. З огляду на кількість дезінформації в Інтернеті, ми можемо побачити більш серйозні приклади цього в майбутньому", - додав він, маючи на увазі вандалізм людей, які вірять у шкоду 5G-мережі. 

"Я також стурбований дедалі агресивнішими екологічними і правозахисними групами", - додав координатор ЄС. 

Він зазначив, що пандемія коронавірусу спричинила зростання "теорій змови, які не мають прямого зв'язку з наявними екстремістськими ідеологіями".

Фахівець також відзначив зростання вкрай правого екстремізму, а водночас і лівого.  "Ліві войовничі екстремісти несуть відповідальність за велику кількість нелетальних нападів", - додав він.

"Залежно від того, як економічна криза буде розвиватися слідом за кризою в галузі охорони здоров'я, з якою ми зіштовхнулися, нерівність буде посилюватися. Це може спровокувати більш жорстокий лівий екстремізм, який потенційно може стати більш смертоносним і більш географічно розосередженим, аніж зараз".

Бельгійський чиновник підкреслив, що все ще не йдеться про рівень, як у правого насильницького екстремізм. Він попередив, що групи зміцнюють міжнародні зв'язки і об'єднуються навколо теорії про те, що білих людей "замінюють" небілі на Заході.

Кершов вважає, що коронавірус, можливо, збільшив загрозу терористичних актів з масовими жертвами, адже злочинцям може здаватися, що увага поліції і служб безпеки відвернена, а ізоляція створює умови для радикалізації.

"Ми маємо не допустити, щоб нинішня криза в галузі охорони здоров'я та економіки перетворилася на кризу безпеки", - сказав фахівець з тероризму.

Раніше ТСН поспілкувалась з соціоантропологом, який досліджує потребу людства вигадувати непідтверджені теорії, зокрема і про коронавірус. 

Україну заполонили фейки про коронавірус: як у потоці інформації знайти правду

Україну заполонили фейки про коронавірус: як у потоці інформації знайти правду

Повʼязані теми:

Наступна публікація