У ЄС на день раніше від домовленої дати стартувала вакцинація від COVID-19

У ЄС на день раніше від домовленої дати стартувала вакцинація від COVID-19

Фото: Associated Press

Першою щеплення розпочала Угорщина.

Промінь різдвяної надії і шанс на повернення до нормального життя – так у Єврокомісії говорять про вакцини від COVID-19. Перші дози вже розвезли у всі країни ЄС. Кампанія зі щеплення мала розпочатися синхронно – в неділю, 27 грудня.

Хто не дотерпів, і як європейці готуються до наймасштабнішої в історії вакцинації, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кипить робота на бельгійському заводі Pfizer – запаковують вакцини, які уже за кілька годин вирушать по всьому Євросоюзу. Везуть препарат у вантажівках у супроводі поліції.

Перші дози вивантажують на спеціально обладнаних складах. Адже зберігати вакцину від Pfizer/ Biontech необхідно за температури мінус 80 за Цельсієм.

"Тут всього 19 з половиною тисяч доз. Це перша партія. Вона одразу поїде у будинки для літніх людей", - зазначив фармацевт Франк Гюе.

Вакцинація мала стартувати в неділю, 27 грудня, - одночасно в усіх країнах Євросоюзу. Але в Угорщині вирішили не чекати і почали щеплення, щойно вакцину привезли до країни. Першу дозу отримала лікарка одного зі шпиталів Будапешта Адрієнна Кертес (на фото).

Коронавірус у ЄС: як європейці готуються до наймасштабнішої в історії вакцинації

Коронавірус у ЄС: як європейці готуються до наймасштабнішої в історії вакцинації

На першому етапі у ЄС вакцинуватимуть людей, старших 80 років, мешканців будинків для літніх людей, соціальних та медичних працівників. У більшості країн щеплення від COVID-19 буде безкоштовним. Вакцинацію проводитимуть у спеціальних центрах - у Німеччині таких облаштували чотири сотні. Збираються щепити по 20 тисяч людей на день.

"Початок вакцинації – це ніби різдвяний подарунок і промінь надії. На початку, можливо, не все працюватиме ідеально. Але ми дуже ретельно підготувались і я запевняю, що вакцину отримають усі – прошу виявити лише трохи терпіння", - сказав міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан.

У Єврокомісії кажуть, вакцинація від COVID-19 – шанс зупинити пандемію. Для цього щеплення мають отримати не менше 60% населення.

"Разом ми зможемо подолати цей вірус. І щойно достатня кількість людей отримає щеплення, ми зможемо почати повернення до свого звичного нормального життя", - сказала голова Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

Вакцина від Pfizer/ Biontech – поки що єдина, яка отримала дозвіл на використання у ЄС. Розробники кажуть, що препарат ефективний і проти мутацій коронавірусу. Дослідження показали - вакцина на 95% знижує шанси підхопити COVID-19, а у разі хвороби мінімізує ризики ускладнень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація