У ЄС 13 країн закликали поділитися вакциною з Україною

Дата публікації
Перегляди
1450
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У ЄС 13 країн закликали поділитися вакциною з Україною

Фото: Associated Press

Представники країн вважають, що таке рішення гарантує безпеку кордонів Євросоюзу.

13 держав Європейського Союзу закликали Єврокомісію поділитися з країнами "Східного партнерства" вакцини від коронавірусу.

Копію листа з цією заявою опублікував кореспондент Рікард Йозвяк у себе в Twitter.

Лист підписали міністри закордонних справ Болгарії, Хорватії, Чехії, Данії, Фінляндії, Угорщини, країн Балтії, Польщі, Румунії, Словаччини та Швеції.

Дипломати підтримали ініціативу Єврокомісії надати вакцину державам Західних Балкан. Вони наголосили на важливості допомоги для інших сусідів ЄС, зокрема країн "Східного партнерства".

"Євросоюз має підтримати інших сусідів – країни "Східного партнерства", якщо вони самі цього забажають. Ми вважаємо, що наші кордони не будуть у безпеці, якщо ми не підтримає наших найближчих сусідів", — йдеться  у заяві.

Зазначається, що спрощений доступ до вакцин може стати важливим сигналом стратегічної цінності "Східного партнерства".

"Східне партнерство" — проєкт Європейського союзу для розвитку інтеграційних зв’язків з шістьма країнами колишнього СРСР: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Нагадаємо, що понад 30 країн світу розпочали масову вакцинацію населення від коронавірусу. Нині свої щеплення отримують переважно особи, що входять до групи ризику. 

Британський уряд покладає сподівання на ще одну вакцину від коронавірусу

Британський уряд покладає сподівання на ще одну вакцину від коронавірусу
Наступна публікація