У ВООЗ розкритикували рішення Данії про масове знищення норок

У ВООЗ розкритикували рішення Данії про масове знищення норок

Вони наголошують, що для вивчення цієї проблеми необхідні дослідження.

Рішення про знищення близько 17 мільйонів норок, у яких нібито мутував коронавірус і вони заразили людей, є поспішним й інформація, надана Данією, потребує лабораторного підтвердження.

Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я.

В Організації зауважили, що всі віруси, зокрема й COVID-19, змінюються з часом. Але стверджувати про конкретну мутацію коронавірусу у норок зарано, адже ці твердження ще досконало не досліджені.

"Штами COVID-19, що заражають норок, які згодом передаються людині, можливо, набули унікальних комбінацій мутацій. Щоб повністю зрозуміти вплив конкретних мутацій, необхідні передові лабораторні дослідження. Ці дослідження вимагають часу та проводяться в тісній співпраці між різними дослідницькими групами", — йдеться у повідомленні ВООЗ.

Тим часом головна наукова працівниця ВООЗ також висловила думку, що факт щодо коронавірусу в норок вимагає досліджень. Водночас, вона вважає, що мутація вірусу у норок не вплине на випробування вакцини.

"Нам потрібно почекати і подивитися, які наслідки, але я не думаю, що ми повинні робити будь-які висновки про те, чи вплине ця конкретна мутація на ефективність вакцини. Наразі у нас немає жодних доказів цього", — написала Сум'я Свамінатан у Twitter.

Подібну думку висловив і директор Інституту генетики Університетського коледжу Лондона Франсуа Балу, заявивши, що сумнівається в тому, що штам, виявлений у тварин, має більш високий ризик для людини.

"ВООЗ рекомендує провести додаткові вірусологічні дослідження для розуміння конкретних мутацій, описаних Данією, і подальшого вивчення будь-яких епідеміологічних змін функції вірусу. Радимо всім країнам посилити контроль за COVID-19, де є контакт тварин і людей, де є сприйнятливі тварини, котрі можуть бути носіями вірусу, зокрема норковими фермами", — додали у ВООЗ.

Нагадаємо, що у Данії від норок люди масово заразилися COVID-19. Недугу виявили на фермах у ще 5 країнах. 

У Данії знищать понад 15 мільйонів норок через новий штам коронавірусу

У Данії знищать понад 15 мільйонів норок через новий штам коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація