У ВООЗ пояснили, що насправді відбувається, коли пацієнти нібито "повторно заражаються" коронавірусом

У ВООЗ пояснили, що насправді відбувається, коли пацієнти нібито "повторно заражаються" коронавірусом

Фото: Flickr / National Institute of Allergy and Infectious Diseases

Через кілька тижнів після негативної реакції на COVID-19, у декого з пацієнтів можуть знову виявити наявність коронавірусної інфекції. 

Повторний позитивний результат тесту на наявність COVID-19 у пацієнтів, яких вважають вилікуваними, спричиняють мертві клітини легенів.

Про це заявила очільниця підрозділу Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з нових хвороб Марія Ван Керхове, коментуючи квітневу інформацію щодо 2,1% пацієнтів у Південній Кореї, які, одужавши від коронавірусу, повторно лабораторно підтвердили позитивну реакцію, пише ABC News.

За її словами, у декого з людей, справді, після негативної реакції на COVID-19, через тиждень-два, чи навіть пізніше, можуть знову виявити наявність коронавірусної інфекції. 

"Коли легені одужують, залишаються мертві клітини, які під час тестування показують позитивну реакцію. Це не свідчить про інфекційний вірус, це не реінфекція, це не реактивація, це фактично частина процесу одужання. Це дійсно цікаво", - пояснила Ван Керхове.

Водночас, вона наголосила, що фахівці ВООЗ досі не знають, чи свідчить наявність в організмі людини антитіл COVID-19 про імунітет до нової недуги. 

"Чи означає це, що вони мають міцний захист від повторного зараження? І якщо так, то як довго цей захист триває. Ми ще не знаємо відповіді", - додала фахівець. 

Раніше повідомлялося: китайські дослідники виявили, що пацієнти після зараження новим коронавірусом, виписані з лікарні, можуть, як і раніше, нести патоген глибоко в легенях, і це неможливо одразу виявити звичайними методами тестування. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація