У ВООЗ озвучили нові дані щодо ймовірності заразитися коронавірусом від пацієнтів без симптомів

У ВООЗ озвучили нові дані щодо ймовірності заразитися коронавірусом від пацієнтів без симптомів

Фото: Associated Press

В організації вважають, що потрібно зосередитися на пацієнтах із симптомами.

Передавання нового типу коронавірусу COVID-19 від людини до людини у випадку безсимптомного перебігу захворювання відбувається "дуже рідко".

Про це у понеділок, 8 червня, заявила очільниця підрозділу Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з нових хвороб Марія Ван Керхове, пише CNBC.

Вона зазначила, що деякі люди, в першу чергу молоді та здорові, під час хвороби мають легкі симптоми коронавірусу, або й зовсім їх не розвивають. І хоча раніше фахівці заявляли, що вірус може передаватися, навіть якщо у носія немає симптомів, зараз у ВООЗ твердять, що це далеко не основний спосіб поширення інфекції. 

"Судячи з даних, які ми маємо, рідко можна зустріти людину без симптомів, яка передала б вірус іншій особі, - сказала Ван Керхове. - Це відбувається дуже рідко".  

Вона додала, що у зв'язку із новими даними, дії урядів повинні зосередитися на виявленні та ізоляції хворих на COVID-19 із симптомами, а також на відстеженні їхніх контактних осіб.

Водночас експертка визнала, що деякі дослідження свідчать про передавання вірусу під час безсимптомного перебігу захворювання, і найчастіше це відбувається в будинках для людей похилого віку, а також в домашніх умовах. 

Ван Керхове додала, що нині необхідні додаткові дослідження, аби "справді відповісти" на запитання про те, чи може коронавірус широко розповсюджуватися через безсимптомних носіїв. 

"Насправді ми хочемо зосередитися на симптомних випадках, - додала фахівець. - Якби ми дійсно слідкували за усіма симптомними випадками, виділяли б ці випадки, слідкували за контактами та ізолювали б ці контакти, ми б різко зменшили (спалах - ред.)".

Раніше у ВООЗ заявили, що ситуація з поширенням коронавірусу в світі погіршується. Навіть попри те, що в Європі кількість хворих знижується, загальна кількість в світі стрімко зростає. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація