У Вінницькій області коронавірусом інфікувалися майже 40 медпрацівників однієї лікарні

Дата публікації
Перегляди
6544
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Вінницькій області коронавірусом інфікувалися майже 40 медпрацівників однієї лікарні

Фото: УНІАН

Медпрацівники нарікають, що не були забезпечені індивідуальними засобами захисту.

37 випадків нового коронавірусу COVID-19 серед працівників однієї районної лікарні - у Калинівці Вінницької області медзаклад закрили на карантин. Працюють лише інфекційне відділення і реанімація.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Хто став джерелом зараження? Офіційних даних немає. Крім медиків, в лікарні 15 пацієнтів з коронавірусом. Але захворіли і ті лікарі, які не контактували з ними.

"Випадки інфікування були і в тих, які не працювали з цими хворими. Наприклад, працівники хірургічного відділення, а хворі були в інфекційному", - зазначив завідувач відділу Вінницького лабораторного центру Степан Томин.

Через масове зараження вибухнув скандал. Чиновники заявили, що в цьому винні самі медики, адже були необережними, а в лікарні не було елементарних засобів захисту.

"Тут питання більше в особистій дисципліні кожного працівника та контролю керівника закладу", - сказав голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський.

Керівництво лікарні такі закиди заперечує.

"Видавалися маски, рукавички, все в нас було в достатній кількості", - запевнив головний лікар Калинівської лікарні Владислав Головащенко.

Молодший медперсонал лікарні обурюється. ТСН поспілкувалася з однією з медсестер. Вона наразі з температурою та кашлем - вдома. Тестування медперсоналу Калинівки, каже, оплатили меценати. А пов'язки та костюми шила собі сама.

"Мені видали чотири одноразові, голубі маски, і пару рукавиць - і все. Я мусила все шити сама і себе захищати. І потім голова Вінницької ОДА сказав, що це порушення самодисципліни", - каже жінка.

І це - не єдиний скандал у лікарні. Міністерська комісія вже перевіряє інформацію, чи дійсно медпрацівників, які перебувають удома на самоізоляції, змусили написати заяви на відпустку за власний рахунок.

Інфікована Україна: яка ситуація з коронавірусом у різних областях

Інфікована Україна: яка ситуація з коронавірусом у різних областях

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
6544
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація