Медпрацівники нарікають, що не були забезпечені індивідуальними засобами захисту.
37 випадків нового коронавірусу COVID-19 серед працівників однієї районної лікарні - у Калинівці Вінницької області медзаклад закрили на карантин. Працюють лише інфекційне відділення і реанімація.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.
Хто став джерелом зараження? Офіційних даних немає. Крім медиків, в лікарні 15 пацієнтів з коронавірусом. Але захворіли і ті лікарі, які не контактували з ними.
"Випадки інфікування були і в тих, які не працювали з цими хворими. Наприклад, працівники хірургічного відділення, а хворі були в інфекційному", - зазначив завідувач відділу Вінницького лабораторного центру Степан Томин.
Через масове зараження вибухнув скандал. Чиновники заявили, що в цьому винні самі медики, адже були необережними, а в лікарні не було елементарних засобів захисту.
"Тут питання більше в особистій дисципліні кожного працівника та контролю керівника закладу", - сказав голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський.
Керівництво лікарні такі закиди заперечує.
"Видавалися маски, рукавички, все в нас було в достатній кількості", - запевнив головний лікар Калинівської лікарні Владислав Головащенко.
Молодший медперсонал лікарні обурюється. ТСН поспілкувалася з однією з медсестер. Вона наразі з температурою та кашлем - вдома. Тестування медперсоналу Калинівки, каже, оплатили меценати. А пов'язки та костюми шила собі сама.
"Мені видали чотири одноразові, голубі маски, і пару рукавиць - і все. Я мусила все шити сама і себе захищати. І потім голова Вінницької ОДА сказав, що це порушення самодисципліни", - каже жінка.
І це - не єдиний скандал у лікарні. Міністерська комісія вже перевіряє інформацію, чи дійсно медпрацівників, які перебувають удома на самоізоляції, змусили написати заяви на відпустку за власний рахунок.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!