Академік НАН Комісаренко пояснив, чому не слід поспішати купувати експрестести на визначення коронавірусу

Академік НАН Комісаренко пояснив, чому не слід поспішати купувати експрестести на визначення коронавірусу

Фото: Associated Press

В Україні є два види тестів: швидкий, який допомагає прикордонникам і поліції, а інший - лабораторний

Українцям, які намагаються придбати тести на виявлення коронавірусу, не варто поспішати купувати їх. Про це в ефірі політичного ток-шоу "Право на владу" повідомив академік НАНУ, директор Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна Сергій Комісаренко.

За його словами, є два види тестів: швидкий і лабораторний. Останній потребує більше часу, але він є точним.  

"Тест заснований на так званих імуноферментних методах і чи є у людей прилади, які це визначають. Вчора в британській пресі зявилось повідомлення, що британці розробили такий тест і його ніби можна робити вдома без проблем. Це нагадує метод визначення на вагітність чи рівень цукру в організмі. Уряд Британії замовив 3,5 млн і просить ще виробити 3,5 млн. Тести будуть розповсюджуватися безкоштовно, але також і через мережі магазинів. У нас поки таких швидких тестів немає. Якщо вони потребують спеціального устаткування, то їх можуть зробити тільки у лабораторії лікарень. Але зараз практично у кожній лікарні є устаткування на визначення імуноінзимного аналізу", — повідомив Комісаренко.

Напередодні МОЗ повідомили про 196 виявлених випадків захворювання коронавірусом в Україні. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація