"У травні Україна має йти на роботу", - Шмигаль оприлюднив сирий графік виходу з карантину

"У травні Україна має йти на роботу", - Шмигаль оприлюднив сирий графік виходу з карантину

Фото: УНІАН

Нині карантинні заходи офіційно діють до 24 квітня, але їх подовжать.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оприлюднив сирий попередній графік виходу України із карантину, що запроваджений задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19.

"У травні Україна має йти на роботу. У яких умовах, у яких нових соціальних стандартах, у яких часових рамках - це ті питання, над якими уряд працює разом з аналітиками", - зазначив Шмигаль.

Стратегію мають презентувати наступного тижня.

"Ми створили Раду з питань економічного розвитку України, куди ввійшли найкращі вчені та економісти зі світовими іменами. Наразі спільними зусиллями ми розроблюємо стратегію виходу з карантину, яку презентуємо наступного тижня. А вже зараз готові поділитися напрацюваннями", - повідомив глава уряду.

СТРАТЕГІЯ ВИХОДУ З КАРАНТИНУ

До початку травня: "Режим надзвичайної ситуації"

  • Підтримка соціально вразливих верств населення.
  • Допомога безробітним та тим, хто перебуває у вимушеній відпустці.
  • Мобілізація медичних ресурсів.
  • Підтримка медичного персоналу та інших фахівців, задіяних у боротьбі з COVID-19.

Початок травня - початок червня: "Україна йде на роботу"

Початок червня - початок липня: "Нові стандарти життя"

  • Завершення освітнього 2019-2020 навчального року.
  • Відновлення роботи громадського транспорту за новими правилами.
  • Дозвіл відвідування зон відпочинку за умови дотримання норм безпеки.
  • Послаблення умов самоізоляції для людей похилого віку.
Фото: Урядовий портал

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація