У Тернополі перейменовані на храм і трапезну монастиря клуб і ресторан попри карантин обслуговують "прихожан"

У Тернополі перейменовані на храм і трапезну монастиря клуб і ресторан попри карантин обслуговують "прихожан"

Фото: УНІАН

Працювали вчора увечері в Тернополі й інші ресторани та бари.

У Тернополі власник ресторану "Леліва" та приватного клубу "Лисий" Тарас Ковальчук напередодні запровадження карантину вихідного дня вирішив перейменувати їх на трапезну та храм започаткованої ним релігійної організації "Братство лисих". Попри карантин вихідного дня, заклади працювали й обслуговували клієнтів.

Обігрівачі на терасі перед закладом Ковальчук жартома називає "священним вогнем", клієнтів – прихожанами, постійні відвідувачі у відповідь жартома називають його пастором, а біля входу у ресторан, зокрема, можна було побачити табличку "Трапезна братства лисих", інформує УНІАН 15 листопада.

За словами Ковальчука, учора в його заклади приходили правоохоронці.

"Ми їм пояснювали, що дотримуємося обмежень, які обумовили для релігійних організацій. Вони з гумором це сприймали. Розуміють, що ми мусимо вдаватися до таких абсурдних речей лише тому, що влада нас не чує, Кабмін продукує рішення, які суперечать Конституції. При цьому ми бачимо подвійні стандарти. Чому дозволили працювати ринкам, де значно більше скупчення людей, ніж у наших закладах, якщо справді хотіли розірвати ланцюжок захворювань?", – дивується Ковальчук.

За його словами, станом на 21:00 протоколів щодо його закладів не склали.

"Але приходили нацгвардійці, вони просто фіксували, що заклад працює. Не виключаю, що потім вже передадуть ці акти дільничним, а ті вже пізніше прийдуть складати протоколи. Бо, якщо б вони почали це робити вчора, то під обласне управління поліції на акцію протесту учора в обідню пору прийшло б значно більше підприємців, а не до двадцяти. А так у них наразі стратегія не піднімати градус напруги", – вважає Ковальчук.

Він пояснив, що пікетували вчора саме поліцію, оскільки, на переконання підприємців, правоохоронна система мала б реагувати на те, що рішення Кабміну суперечить Конституції, яка гарантує право на працю.  

Також зазначається, що працювали вчора увечері в Тернополі й інші ресторани та бари.

Тим часом у Києві поліція заблокувала роботу елітного ресторану Havana через порушення карантину вихідного дня. Яскраві вогники, що підсвічували заклад, і припарковані автівки поблизу помітили активісти. Викликавши поліцію, один з них отримав по обличчю від працівників ресторану. Поліції довелося брати заклад штурмом. 

Всього за добу поліцейські розпочали 9 кримінальних проваджень та склали 990 адміністративних протоколів за порушення карантинних обмежень. Припинено роботу 1355 закладів господарювання, діяльність яких забороняється у вихідні дні. Найбільше порушень зафіксовано у Львівській області – 390, у Дніпропетровській – 209, у Черкаській – 128, у Києві – 121, у Київській – 84 та у Тернопільській – 74.

Карантин вихідного дня: чи дотрималися заборон українці

Карантин вихідного дня: чи дотрималися заборон українці

Повʼязані теми:

Наступна публікація