У таксі та зі зав'язаними очима: як українські студенти складають сесію під час коронавірусного карантину

У таксі та зі зав'язаними очима: як українські студенти складають сесію під час коронавірусного карантину

Фото: pixabay.com

Сесія на карантині.

В українських вишах стартували іспити, складати які цьогоріч студенти мають онлайн. А от - як саме - кожний заклад вирішує самостійно.

Комусь до вподоби усні заліки у скайпі, комусь - письмове тестування. А дехто з викладачів навіть готовий завֹ’язувати студентам очі, аби не підгледіли правильну відповідь, йдеться у сюжеті ТСН. 19:30.

Для студентки журфаку Вікторії сесія почалася з екзамену у столичному карантинному заторі. "Тишина, тишина, ми їдемо - така звичайна ситуація в таксі, коли водій мовчки їде, а пасажир мовчки сидить, і тут я починаю: "Джень добрий, білет", бо я ж ще польську складала. Він такий: "Шо?", а я: "Вибачте, я екзамен тут сдаю", - розповідає дівчина й додає, що іспити відбувається по-різному навіть усередині одного вишу. 

"Від спеціальності все залежить: якась кафедра каже здавати іспит із заплющеними очима, тобто, не може викладач подивитися, що там за монітором у студента й чи нема якоїсь шпаргалки", - ділиться Вікторія. 

А от у Міносвіти коментують: затуляти очі - це вже занадто. "Це перебір. Ідея в тому, що якщо потрібно точно відтворювати, то це вже не творчість", - каже заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний. 

В українських ВНЗ стартувала сесія - студенти складають її дистанційно

В українських ВНЗ стартувала сесія - студенти складають її дистанційно

Аби студенти вдома не почувалися як удома, і не копіпастили, у Міністерстві освіти радять уникати простих запитань. І замінити їх на творчі - щоб придумати відповідь було простіше, ніж її загуглити. А ще - обов’язково користуватися автоматичним перемішуванням: воно є фактично в усіх програмах, де студенти складають іспити. Кажуть, потрібно, аби номер запитання і варіант правильної відповіді у кожного був свій.

Викладачка Могилянки Ольга Бершадська колекціонує лайфхаки колег: "Викладачі кажуть: "Ми придумали вихід. Ми поставили вимогу, аби обов’язково за спиною студента було дзеркало".

Весняна сесія у виші вже закінчилася. Зокрема, тисяча першокурсників одночасно склала іспит з англійської онлайн - результати, кажуть викладачі, фактично ті самі, що були торік.

"Через те, що вони робили це одночасно, можливості зідзвонитися, списатися, принаймні, ми так сподіваємося, були не дуже високі. Якщо не можеш перевірити - довіряй", - каже Бершадська. 

Студенти можуть повернутися за порожні парти навіть цього літа. У разі послаблення карантину чиновники обіцяють дозволити проведення іспитів й лабораторних робіт в режимі офлайн.

Також нагадаємо, що попри пом'якшення карантину в країні, учні сядуть за шкільні парти вже у наступному навчальному році - у вересні. Натомість за сприятливої епідеміологічної ситуації у регіонах можуть відкритися дошкільні навчальні заклади. Які зміни чекають не лише на школярів та дошкільнят, а й на студентів та цьогорічних вступників - у матеріалі ТСН.ua

Повʼязані теми:

Наступна публікація