У США заявили, що вакцина Pfizer і BioNTech суттєво захищає від коронавірусу

У США заявили, що вакцина Pfizer і BioNTech суттєво захищає від коронавірусу

Фото: Associated Press

Невдовзі у США можуть схвалити використання препарату.

Управління з санітарного нагляду за якістю продовольства та медикаментів міністерства охорони здоров'я США (FDA) підтвердило, що вакцина від коронавірусу, розроблена Pfizer та BioNTech суттєво захищає від COVID-19. 

Про це йдеться у висновках, опублікованих американським регулятором 8 грудня, передає The Washington Post.

У документі наголошується, що вакцина забезпечує надійний захист від COVID-19 протягом приблизно 10 днів. Висновки складаються з понад 100 сторінок аналізу даних від агентства та від Pfizer.

У четвер FDA скликає нараду незалежних вчених, на якій обговорить ефективність та безпечність вакцини, перш ніж її рекомендувати. Очікується, що FDA винесе рішення протягом наступних днів після розгляду. Якщо вакцина отримає зелене світло, першими, хто її отримає, стануть медичні працівники та американці, які проживають у будинках для літніх людей.

Нагадаємо, минулого місяця Pfizer і BioNTech оголосили, що їхня вакцина має ефективність 95% після двох доз, введених з інтервалом у три тижні.

Велика Британія першою у світі схвалила вакцину від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech. У вакцинації візьмуть участь передусім люди з груп ризику. Зокрема, такими вважають працівників і мешканців будинків для літніх, медиків і людей старших за 80 років. Про те, наскільки ефективна вакцина, як довго протримається імунітет і чи подіє на літніх та більш вразливих людей читайте у матеріалі. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація