У США вперше повідомили про коронавірус у домашнього песика

У США вперше повідомили про коронавірус у домашнього песика

Фото: CNN

Нову недугу виявили у мопса на прізвисько Вінстон.

У вівторок, 28 квітня, у США повідомили про, ймовірно, перший в країні випадок інфікування COVID-19 домашнім собакою. 

Нову недугу виявили у мопса на прізвисько Вінстон, пише CNN.

Повідомляється, що минулого місяця у трьох членів сім'ї Маккленів у Північній Кароліні підтвердили новий тип коронавірусу. Родина вирішила протестувати свого домашнього улюбленця, й тест показав позитивний результат. 

За словами дослідників, немає жодних доказів того, що чотирилапі можуть передавати інфекцію іншим тваринам чи людям. 

Нагадаємо, раніше двоє домашніх котів у штаті Нью-Йорк заразилися новим коронавірусом COVID-19. Обоє мають легкі респіраторні симптоми, і передбачається їхнє повне одужання. 

Чиновники закликають громадян не панікувати та не боятися домашніх тварин, оскільки не встановлено, що вони можуть заражати людей. Але для безпеки власників чотирилапих улюбленців у США закликали запобігати контактам їхніх тварин за межами будинків.

Крім того, людей, заражених коронавірусом, закликають не пестити своїх домашніх тварин та не підносити їх до обличчя, а також використовувати під час контактів з ними захисні маски.

Попри це проводити тест на коронавірус серед тварин  не рекомендується. Допускається його проведення за умови наявності в них симптомів COVID-19 або контакту з інфікованою на коронавірус людиною. 

У США зафіксували перші випадки зараження котів коронавірусом

У США зафіксували перші випадки зараження котів коронавірусом

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація