У США далекобійника з України причавило плитами у 10 тонн: на лікування потрібно $300 тис.

У США далекобійника з України причавило плитами у 10 тонн: на лікування потрібно $300 тис.

У США далекобійника з України причавило плитами у 10 тонн: на лікування потрібно $300 тис.

Родичів в Америці у хлопця немає, а друзі живуть в інших штатах за тисячі кілометрів.

Українця Руслана Гончара, який навчався та паралельно працював далекобійником у США, у березні під час завантаження через розрив тросу причавило 10-тонними мармуровими плитами. Хлопець залишився живим, проте досі перебуває у лікарні у важкому стані.

Про ТСН.ua розповів двоюрідний брат хлопця Анатолій Богуславський, який звернувся до редакції з проханням допомогти матері Руслана, яка через пандемію коронавірусу не може потрапити до США, отримати візу та полетіти до сина.

"Мій двоюрідний брат, Руслан Гончар, навчався в Америці та паралельно працював далекобійником. У день свого 23-річчя, 18 березня 2020 року, під час завантаження лопнув трос і його причавило мармуровими плитами масою 10 тонн. Були зламані майже всі кістки тіла, чудом залишились неушкодженими внутрішні органи та голова. Проте ноги не рухаються. Лікарі планують пересадку нервів для відновлення функцій нижніх кінцівок. Його батько загинув, коли Руслану було всього 7 років... Мама, медсестра, сама виховує ще одного сина, проживає у селі Кузьмина Гребля, що на Черкащині. У зв'язку з пандемією не може полетіти до сина"

розповів Анатолій.

Він зазначив, що Руслан у лікарні перебуває зовсім один, оскільки це сталося, коли він був на роботі у рейсі в іншому штаті, далеко від дому, де хоча б у хлопця живуть друзі. "Руслан - дуже добра людина. Має друзів у США, теж українців, які вже давно переїхали. Він жив у Каліфорнії, а це з ним сталося далеко від дому, коли він був у рейсі. Тому він до лікарні потрапив у іншому штаті, а потім його гвинтокрилом перевезли до іншої лікарні у Небрасці, бо він був у дуже тяжкому стані, але лікарня за 1000 кілометрів від дому, де живуть друзі. Тому у лікарні він наразі зовсім один", - пояснив двоюрідний брат.

Анатолій також додав, що наразі Руслану у США збирає кошти на лікування пастор місцевої церкви, м. Лінкольн, штат Небраска, де лікується українець. А 17 червня відомий відеоблогер Dima Malash, який також працює далекобійником у США, записав відеозвернення для збирання коштів Руслану на реабілітацію. На відео в кінці є кадри з Русланом, який у лікарні.

"Під час аварії рятувальники думали, що він вже мертвий, але, коли витягли його з-під завалу плит, виявили, що він ще живий. Дорогою до госпіталю була двічі зупинка серця, були зламані 9 ребер, не рухаються стопи, відкриті переломи двох стегон, праве стегно на кілька шматків, внутрішня кровотеча черева, перелом куприка, перелом малогомілкової кістки (гомілка), носа, розрізи, на обличчі зроблено дві пластичні операції"

розповідає блогер у відеозверненні.

УВАГА! Відео не рекомендовано для перегляду вразливим особам та неповнолітнім!

Мати Руслана, Жанна Гончар, розповіла ТСН.ua, що вона розмовляла з лікаркою, яка лікує сина у США та з відділком поліції і шерифом, де сталася трагедія. За словами жінки, фірма на якій працював Руслан, не відповідатиме за інцидент та жодним чином не допомагатиме фінансово з лікуванням, на яке щонайменше потрібно 300 тисяч доларів. 

"Як мені сказали, у крана на завантаженні не витримало кріплення і обірвалися троси. Каміння впало на сина. Усі кажуть: "диво-дивне, що він вижив". Лікарка мені сказала, що у нього не було шансів... А фірма, на якій він працював, збанкрутувала і нічого платити не буде за нещасний випадок під час виконання роботи. Їм простіше збанкрутувати і наново відкритися, ніж платити за лікування і пенсію. Бо тільки одна пластична операція, яку зробили Руслану, коштувала 44 тисячі доларів, а треба ще робити пересадку нервів, щоб він ходив. А це десь щонайменше ще 300 тисяч треба"

сказала мати хлопця.

Жанна також зазначила, що у США лікуванням сина опікується пастор церкви, який і збирає гроші на лікування, а лікарі запевнили жінку, що будуть робити все можливе, що врятувати Руслана.

"Лікарка мені сказала, що вони робитимуть усе, що від них залежить. Будуть турбуватися і доглядати за моїм сином, бо як матері розуміють моє горе. Лікарка мені сказала, що не розуміла, як він вижив: було дві зупинки серця, клінічна смерть, два тижні у комі. А тоді глянули у документи і побачили, що у нього день народження і тоді зрозуміли, що це ангел-охоронець його охороняв. Це саме сталося у день народження сина", - додала матір Руслана.

Жінка також зверталася до Міністерства закордонних справ по допомогу, але там відповіли, що з перельотом до США можуть допомогти, а з візою, на жаль, ні. 

"Треба щось робити. Я вже не можу. Я божеволію. Довела себе за цих три місяці. Складно. У нього нікого ж нема, крім мене - 15 років тому тато загинув і сама залишилась. Мені треба бути поряд із сином".

ТСН.ua також з цього приводу звернувся до Посольства США в Україні. У пресслужбі нам повідомили, що наразі Посольство через коронавірус і карантин не видає візи. "Посольство США в Україні наразі візи не видає. Таке розпорядження Вашингтона. А чи є якісь виняткові випадки, вам ліпше дізнатися у службі візової підтримки", - повідомили у пресслужбі дипломатичної установи. Ми звернулися до служби візової підтримки і отримали таку відповідь: 

"У відповідь на значні виклики у всьому світі, пов'язані з пандемією COVID-19, Державний Департамент тимчасово призупинив звичайні візові послуги в усіх посольствах і консульствах США. Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні скасувало співбесіди на імміграційні та неімміграційні візи, починаючи від 14 березня 2020 року, але надалі продовжує надавати термінові і важливі для місії візові послуги, якщо дозволяють ресурси та місцеві умови. Ми хотіли б повідомити вам, що якщо у вас є термінова необхідність поїхати в США, та якщо ваша поїздка підпадає під один із критеріїв (медичні потреби; похорон/смерть; термінове робоче відрядження; студенти або відвідувачі за обміном; відмова ESTA), ви можете претендувати на термінову співбесіду, залежно від наявності вільних дат в посольстві/консульстві США. Важливо підтвердити, що ви відповідаєте критеріям термінової співбесіди, оскільки заявникам дозволяється створювати лише один запит на проведення термінової співбесіди"

Однак, куди звертатися далі, у листі не було зазначено, оскільки офіс посольства США в Україні наразі не працює.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
64к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація