У США розробили новий тест на COVID-19: результат за 15 хвилин

У США розробили новий тест на COVID-19: результат за 15 хвилин

Фото: Associated Press

Компанія зазначає, що це перший тест, який можна буде провести повністю в домашніх умовах, не відправляючи зразки в лабораторію.

Американська компанія Cellex заявила про створення першого експрестесту на COVID-19 із застосуванням штучного інтелекту, який можна проводити в домашніх умовах за 15 хвилин. Ціна такого тесту наразі не відома.

Про це в середу, 16 вересня, повідомляють росЗМІ.

Зазначається, що розробка є тестом на антигени, для якого користувач повинен ватною паличкою взяти мазок з носа, а після помістити цю паличку у флакон з буферним розчином. Слідом за цим краплі з флакона поміщаються на тест-касету, яка визначить вірусне навантаження в зразку. Дізнатися свій результат можна буде, сфотографувавши свій експрестест: додаток, розроблений стартапом Gauss, використовує штучний інтелект, щоб протягом 15 хвилин зчитати результат і повідомити користувачеві, чи хворий він на коронавірус.

Компанія зазначає, що це перший тест, який можна буде провести повністю в домашніх умовах, не відправляючи зразки в лабораторію. При цьому, за даними порталу Axios, у компанії Cellex заявляють, що чутливість тесту до позитивного результату на COVID-19 становить близько 90%, до негативного — близько 100%.

Тест може надійти в продаж після того, як Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) видасть дозвіл на його екстрене використання.

Тим часом, друга хвиля захворюваності на новий тип коронавірусу COVID-19 може розпочатися в Україні вже цієї осені, і в уряді прогнозують, що до кінця вересня кількість нових випадків за добу сягатиме 3 тисяч. Наразі думки фахівців про те, якою буде нова хвиля коронавірусу, сильнішою чи все ж слабшою за першу, різняться. У будь-якому разі найкращим способом у боротьбі із загрозою є якісна підготовка до неї, а у випадку з коронавірусом одним із дієвих методів є масштабне тестування населення. Нині є експрес, ІФА- та ПЛР-дослідження. Останні найбільш дієві, їх станом на початок вересня, загалом зробили 1 731 877 українцям. 

Оновлена статистика: за добу виявили 2 958 нових випадків інфікування на коронавірус

Оновлена статистика: за добу виявили 2 958 нових випадків інфікування на коронавірус

Повʼязані теми:

Наступна публікація