У США почали останню наймасштабнішу фазу випробувань вакцини від коронавірусу

У США почали останню наймасштабнішу фазу випробувань вакцини від коронавірусу

Фото: Associated Press

Вакцину випробовують на 30 тисячі добровольців.

Американська біотехнологічна компанія Moderna в понеділок, 27 липня, почала останню третю фазу клінічних випробувань вакцини mRNA-1237 від коронавірусу. На сьогодні це наймасштабніше дослідження вакцини проти COVID-19 у світі. 

Про це повідомляє Associated Press.

На останньому етапі випробування вакцину перевіряють на 30 тисячі добровольців. До частини з них застосують вакцину, а до решти - плацебо, щоб відслідкувати, яка група отримає більшу кількість інфекцій та де вірус досі може поширюватися безперешкодно. Волонтери не будуть перебувати на ізоляції а вестимуть звичний спосіб життя. 

"Випробувати цю вакцину потрібно на людях різних поколінь, різних етносів, дослідження мають відобразити різноманітність населення Сполучених Штатів", - заявив Ларрі Корі, вірусолог з Інституту досліджень раку Фреда Хатчінсона в Сіетлі, який працює над дослідженням. Він підкреслив, що особливо важливо забезпечити достатню кількість чорношкірих та латиноамериканських учасників, оскільки ці групи постраждали від COVID-19.

"Ми оптимістичні, обережно оптимістичні", що вакцина працюватиме, і що "до кінця року" будуть дані, що підтверджуватимуть це ", заявив Стівен Ходж, президент Moderna у штаті Массачусетс.

Зазначимо, компанія Moderna першою у світі почала випробовувати вакцину від COVID-19 на людях. У першій фазі випробувань брали участь восьмеро людей, у другій - 45, а нині вакцину випробовуватимуть на 30 тисячі добровольців. 

Нагадаємо, нещодавно закінчилася перша фаза випробувань британської вакцини від коронавірусу, розроблену Оксфордським університетом. Результати дозволяють припустити, що вона безпечна і викликає імунну відповідь, здатну боротися з COVID-19.

Британці заявили, що їх вакцина від коронавірусу виявилася ефективною

Британці заявили, що їх вакцина від коронавірусу виявилася ефективною

Повʼязані теми:

Наступна публікація