У США назвали одну з причин стрімкого поширення пандемії коронавірусу

У США назвали одну з причин стрімкого поширення пандемії коронавірусу

Фото: Associated Press

Тайваню не дозволили ділитися з країнами-членами ВООЗ інформацією щодо боротьби з коронавірусом.

Пандемія COVID-19 призвела до високої смертності через виключення Тайваню з Всесвітної організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Зокрема, країні не дозволили ділитися інформацією щодо боротьби з новою коронавірусною інфекцією. Про це йдеться в оприлюдненому у вівторок, 12 травня, звіті урядової комісії США, пише The Guardian

У документі, зокрема, зазначається, що виключення Тайваню сприяло "критичній затримці" у своєчасному отриманні інформації щодо COVID-19, а також точних вказівках для країн-членів ВООЗ на ранніх стадіях спалаху.

"Якби ВООЗ дозволила фахівцям охорони здоров'я Тайваню обмінюватися інформацією на початку січня, уряди всього світу могли б мати більш повну інформацію, на якій базувалася б їхня власна політика охорони здоров'я", - йдеться у звіті.

Зазначається, що США неодноразово сперечалися з Китаєм через його відмову дозволити Тайваню приєднатися до ВООЗ, тоді як сам Тайвань говорить про домовленість між ВООЗ та КНР у "політичних цілях". В країні зазначають, що організація не відповіла їм на запит щодо надання інформації про COVID-19, а також звинувачують ВООЗ у неточному звіті щодо кількості випадків коронавірусу в межах Тайваню.

Водночас, ВООЗ та Китай усі звинувачення спростовують, мовляв, Тайвань усю необхідну допомогу отримав, а представляти острів в організації може лише КНР. 

Попри географічну близькість до першого епіцентру COVID-19 Китаю, на Тайвані за весь період пандемії зафіксували лише 440 випадків зараження новою інфекцією. Низка знавців у галузі охорони здоров'я пояснює таку разючу різницю вчасно вжитими заходами з боку влади Тайваню. Більше про це читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація